Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Domyślnie do ktorego miesiaca boksio rosnie??

mam 8 miesiecznego ponad juz bokserka i ciagle mam wrazenie ze on jest niestety za malutki za chudziutki w parku mijalismy ostatnio boksera kilkuletniego a przy nim moj byl jak jakis maly szczylek a to chyba nie jest zbyt normalne prawda??dzieki za odpowiedz jak jest u was

Giga Miłośnik Zwierząt benia-b's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

..jesli boksiu jest rodowodowy-masz mozliwośc określenia jak mniej wiecej bedzie(czy powinien) wygladał na podstawie zdjęć rodziców i dziadków.
    Jesli jest bezpapierowy-i nia masz wgladu w rodzinę-jego wyglad moze zupełnie odbiegac od jakiegokolwiek wzorca-i zarówno jesli chodzi o wysokośc, szerokośc klaty, jak i o wagę..
    1 moja boksia jest chudziutka-drobniutka-ale wyglada normalnie-nie na zabiedzoną-po prostu ma taka budowę, druga była grubokoscista-ważyła o 8 kg więcej, klatę miała szeroka-ale nie była gruba-po prostu różnice w budowie były widoczne.
    Jesli pies ma 8 miesięcy jeszcze urośnie i zacznie nabierac masy-więc spokojnie, wszystko jeszcze przed Wami!!
    Pozdrawiam:
    Benita z bulwami, mastiffiątkiem, trzema kotami,
    Aneczką, Selimą i Donem S. zwanym Pączkiem

Domyślnie

Rodzice mojej suni to bykole, nie grubaski, ale jednak szerokie klaty i gruba kość, jej siostra też byczek, była większa nawet od braciszków, a Gardulec jest wersja sportową (to nasze ulubione stwierdzenie - kumpela ma cc też w wersji sportowej) z ogromnym pokładem energii.
    Uważam, że z psiakami to tak jak z ludźmi, rodzina a każdy inny
    Pozdroofy
    Basia & Garda z Katowic

Master Miłośnik Zwierząt Rickson's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Domyślnie

Cytat Napisane przez Litza Zobacz post
    mam 8 miesiecznego ponad juz bokserka i ciagle mam wrazenie ze on jest niestety za malutki za chudziutki w parku mijalismy ostatnio boksera kilkuletniego a przy nim moj byl jak jakis maly szczylek a to chyba nie jest zbyt normalne prawda??dzieki za odpowiedz jak jest u was
    ośmiomiesięczny pies nigdy nie będzie wyglądał jak dorosły, spokojnie, urośnie jeszcze na 100%.Są boksery naprawdę duże ale są i maleńkie-genetyka tu ma wielkie znaczenie ale żywienie też jest ważne-generalnie to psy żywione suchą karmą są wyższe...

Doświadczony Miłośnik Zwierząt sylwia&boksery's Avatar
    Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Często jednak bywa i tak,ze 8 miesięczny bokser jest już gotowy wzrostem-będzie tylko nabierał masy.
    Boksery rosną dosyć szybko.
    Oczywiście dużo zależy od tego,czy pies ma rodowód czy też go nie ma.
    Rodowodowe są generalnie wyższe,mocniejsze,bardziej klaciaste i generalnie różnią się zasadniczo od nierodowodowych braci
    pozdrawiamy
    sylwia & bokserów piątka
    www.mojeboksery.eu

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Dec 2006

Domyślnie

Rickson, powiedz mi czemu psy żywione sucha karma sa wyższe? Pytam bo pierwszy raz spotkałam się z takim stwierdzeniem. Czy chodzi tu o właściwe zbilansowanie dawek pokarmowych?

Master Miłośnik Zwierząt Rickson's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Domyślnie

prawdopodobnie dlatego tak jest, że więcej hormonów jest w karmie, np w karmie z kurczakiem przeważają odpady, duży procent to głowy, w ktorych jest dużo hormonu wzrostu-to moja teoria numer 1, druga jest taka, że w karmie masz mniej mięsa niż przy karmieniu gotowanym czy surowym mięsem a jak wiadomo mięso zawiera dużo fosforu, który jest niejako "rywalem" wapnia a jak wiadomo wapń odpowiada za budowę kości. I musze stwierdzić(na podstawie obserwacji własnych), że psy karmione tylko suchą (tzn te,które znam) są wyższe, sporo wyższe niż to we wzorcu napisane...
    PS Manchester United 7 : 1 Roma !!! Piękny mecz!

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Dec 2006

Domyślnie

A wiesz że nie zwróciłam uwagi na cos takiego? Ja swoje psiaki gotowanym karmię i uzupełniam witaminami. Jakoś nie do końca przekonuja mnie suche karmy. Może dlatego że Teq miała potworne problemy i rewolucje z układem trawienym kiedy na suchym była. Dopiero jak przeszlismy na gotowanie to skończyły sie sensacje.

P.S. A mecz faktycznie niezły- oglądałam

Domyślnie

Spot w wieku 8 miesięcy wyglądał tak:

Dopiero później tak koło (chyba) 3 roku zaczął nabierać ciałka i muskulatury. Także nie ma się czym martwić.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Madera's Avatar
    Zapisany
    Feb 2007

Domyślnie

Cytat Napisane przez Rickson Zobacz post
    w karmie z kurczakiem przeważają odpady, duży procent to głowy
    To chyba zależy w jakiej karmie... Sorry ale strasznie nie lubię takich uogólnień.