Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 69
    Doświadczony Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie Problemy ze stawami u molosow.

Hej zalozylam nowy watek bo nie znalazlam tu nic o problemach stawowych u molosow w jednym miejscu. jak to wyglada u waszych psow?? jak czesty jest problem?? przyznaje , ze pytam bo mam 7mcznego m.a. i sama juz nie wiem czy sa jakies objawy- u szczeniaka - ze cos zlego sie dzieje. moze ktos z was ma takie doswiadcznia.

Domyślnie

Pierwszy krok w ochronie stawow to moim zdaniem badania. Musimy jednak byc swiadomi ze to jak rozwija sie nasz przyjaciel uwarunkowane jest genetycznie... nie mozna oszczedzac na karmie gdyz to co dajemy naszemu pupilowi odbije sie w przyszlosc...ja mam 2 DA i DN ( podrzuconego)...i mimo ze sporo jedza to nigdy nie oszczedzalam na nich i nie karmilam byle czym...bo jak mowi moj prof " oszczedzisz teraz a pozniej wydasz po strokroc wiecej"

Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie

nie oszczedzam na karmie ....chodzi mi o to , ze kazdy lekarz mowi cos innego ....dlatego chcialam zapytac jak poznac , po oznakach zewnatrznych - nie po zdjeciach - , ze z psiakiem jest cos nie tak....

Domyślnie

Wszelkie kulawizny mogą być symptomem, ze coś jest nie tak ze stawami, chwiejny, czy sztywny chód, problemy ze wstawaniem, równiez podkurczanie tylnych łap podczas chodzenia.
    Spieszmy się kochać niufy, tak szybko odchodzą...

Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie

co to znaczy problemy ze wstawaniem??? ten pies jest duzy i ciezki , naturalnym jest to , ze wstaje powoli i "ciezko"

konto wyłączone - regulamin BlueBerry's Avatar
    Zapisany
    Jan 2005

Domyślnie

jest znaczna roznica w tym jak wstaje zdrowy i chory pies. podobnie jak jest roznica w tym jak siada.
    pies ktory ma problemy ze stawami po bezruchu (np dlugim snie powoli "dochodzi" do siebie, konczyny sa sztywne, chód jest sztywny, czesto pies robi "koci grzbiet". latwo sie meczy, nawet krotki spacer (szczegolnie po nierownym podlozu) sprawia mu klopot, siada i odmawia dalszego chodzenia. nie chce wchodzic czy schodzic po schodach. podczas stania odciaza tylnie lapy, woli jesc na siedzaco lub lezaco niz na stojaco. chetniej siada na boku (czyli na jednej stronie pupy) niz symetrycznie.
    ale najpewniej sprawdzic (jesli sie ma jakiekolwiek watpliwosci) stan psich stawow u weterynarza. z tym ze musi to byc weterynarz-ortopeda. dobry! taki jest w stanie ocenić czy pies ma/bedzie mial problemy.

oczywiscie wazne tutaj jest aby pie sbyl dobrze karmiony, nie mial nadwagi ani nie byl przetrenowywany ani narazany na kontuzje.

a tak w ogole to temat rzeka

pozdrawiam

Starszy Miłośnik Zwierząt mała_mi's Avatar
    Zapisany
    Apr 2005

Domyślnie

Przy czym należy dodać, że kulawizna może oznaczać młodzieńcze zapalenie stawów co nie jest aż tak ciężką chorobą... No i przy tej chorobie kulawizna często "krąży od łapy do łapy" co powoduje pewną konsternację u właściciela...

A i jeszcze, nie należy za bardzo sie przyglądać psiakowi... Ja mniej więcej 4 razy na tydzień widziałam u swojego (CC) kulawiznę, a on po prostu chodzi czasem trochę "krzywo"

konto wyłączone - regulamin BlueBerry's Avatar
    Zapisany
    Jan 2005

Domyślnie

tutaj mozna poczytac o chorobach zwiazanych ze stawami i generalnie kosccem - w objawach poopisywane sa rozne na ktore warto zwracac uwage
    http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html
    http://www.vetserwis.pl/lokiec.html
    http://www.vetserwis.pl/zwyrodnienie.html
    http://www.vetserwis.pl/gnilec.html
    http://www.vetserwis.pl/krzywica.html

Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie

dzieki wielkie teraz juz nieco rozjasnilo mi sie sie w glowie odrobine na ten temat , mam juz ostatnie pytanie: czy ktos moze polecic dobrego ortopede w warszawie??

Mega Miłośnik Zwierząt Kela's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Hmm, mialam dużo zaufania do dr. Wiśniewskiego z Multiwetu na Gagarina, wiele słyszałam o dr. Sternie z Bemowa, czy o dr. Plasocie, był na Gagarina- ma teraz swoją lecznicę, ale u niego nie byłam. Natomiast w kwestii jak się w końcu okazało po roku leczenia i diagnozowania Szona własciwie zdiagnozował i zoperował na zerwane więzadła krzyżowe, a nie na dysplazję dr. Janicki z Anina!!!!
    Pozdrawiam. Ela

Aktywny Miłośnik Zwierząt Kakito's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

Kela: "wiele słyszałam o dr. Sternie z Bemowa"

Kela mam prosbe,jesli wiesz to powiedz w jakiej lecznicy na Bemowie leczy ten lekarz. Mamy zlecone przez naszego weta badania pod katem dysplazji. Chcielibysmy zrobic je u najlepszego specjalisty ortopedy.

Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie

dzieki za odpowiedz, chyba teraz wybierzemy sie na konsultacje do 2 lekarzy zeby miec porownanie....czy ktorys z tych lekarzy oficjalnie orzeka o dysplazji??
    pozdrawiam

Mega Miłośnik Zwierząt Kela's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie

Myślę, że wizyta u dwóch wetów to dobry pomysł... wiem, ze uprawnienia do orzekania dysplazji ma w Multiwecie dr. Blenau współpracująca z dr. Wiśniewskim. Kakito: Klinika Małych Zwierząt Bemowo - ul. Powstańców Śląskich 101 tel. 6383914, 6646688. Powinniście zrobić badania tylko tam, gdzie przeprowadzone zostaną w narkozie, bo inaczej to tylko strata pieniędzy, a wynik i tak nie będzie miarodajny!!!
    Pozdrawiam. Ela

Aktywny Miłośnik Zwierząt Kakito's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

O rany, przeciez to nasza lecznica. To mozliwe zeby nasz wet nie zlecil badan u siebie w klinice? Albo my go zle zrozumielismy i myslelismy ze takie badanie robi sie gdzie indziej
    W kazdym razie, wielkie dzieki Kela, a o narkozie wiemy. I o tym ze takie badania robi sie na czczo (biedny Borys..on tego nie zniesie )

Zapisany
    Mar 2006

Domyślnie

czy taka narkoza nie jest szkodliwa dla szczeniaka?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni