Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 14 z 14
    Doświadczony Miłośnik Zwierząt maggdi's Avatar
    Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie Moj pies ma katar :/

Nie wiem czy Wy widzieliscie juz katar u psa ale mnie sie to zdarza pierwszy raz w zyciu. Z poczatku myslalam, ze pies gdzies znowu wsadzil morde i dlatego ma taka brudna. Az po dwoch dniach zauwazylam, ze Tygrysowi normalnie leci z nosa.. z jednej dziurki. Hm, jak glupia rzucilam sie po chusteczke.. pies sie na mnie spojrzal jak na wariatke bo przeciez nie bedzie w nia dmuchal

I co teraz?
    Arbi na zawsze w moim sercu...

Doświadczony Miłośnik Zwierząt SylwiaP's Avatar
    Zapisany
    Oct 2004

Domyślnie

Do weta na zastrzyk , katarek przejdzie w 2 dni.
    Pozdrawiamy, Sylwia + Agram, Nukura i Almaz

Domyślnie

Jojek też ma teraz katarek i ganiamy co dwa dni na zastrzyki trwa to już tydzień ale powoli przechodzi
    Pozdrawiamy Klaudia Karłowicz & Jumpin' Jack Flash Saxifraga vel. Jojek
    www.zkolumbowejsfory.pl

Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Co to za zastrzyk, co za lek? Akurat w tej chwili Tygrys jest na antybiotyku i juz biedak przyjmuje zastrzyki. A to dlatego, ze kilka dni temu dusil sie cala noc i nie mogl wyksztusic czegos... ani wymiotowac. Wet stwierdzil, ze ma tylko podraznione gardlo (pies jadl suche swinskie uszy, pewnie wiec od tego). Ale nie przypuszczam by to mialo zwiazek z katarem. Dlatego tez nie wiem czy powinnam jednoczesnie go tak kluc. Moze znacie jakies mniej inwazyjne rozwiazanie?

Domyślnie

Idę o zakład, że to nie podrażnione gardło, tylko kaszel. A ponieważ ma katar, to zapewne zalega mu flegma.
    Zastanów się czy to dobry vet, który nie rozpoznaje przeziębienia lub zapalenia gardła u psa.
    Skonsultuj z vetem, czy ten antybiotyk, który dostaje wystarczy, czy powinien mu go zmienić na inny, np. na Betamox + Vitasol C + Calcium. Całość w zastrzykach i zależnie od tego czy ma gorączkę.
    Poza tym krótkie spacery i bez gonitw, żeby się bardziej nie doprawił.
    Szybko minie!
    El Presa Bandito (deuced smile gizza) & bezszwowy AST (Aborygeński Symultaniczny Translator "szyty na miarę")

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Jul 2004

Domyślnie

A ja polecam kurację : suropek Abroksol (rozcieńczy flegmę i ułatwi wyksztuszanie), Rutinoscorbin i wit. C. Mozesz też dawać czosnek w tabletkach (ja dawałam Aliofil) lub do jedzenia - i za kilka dni piesek zdrowy. Przerabiałam to w zeszłym roku u Abi - dudle kataru jej takie wisiały... normalne gile

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Marta i Achilles's Avatar
    Zapisany
    Jun 2005

Domyślnie

u mnie tez jest zakatarzony zwierz, dostaje zastrzyki (ale nie antybiotyk...moj wet woli go nie faszerowac jesli nie trzeba ) do tego czosnek surowy, my dodoajemy do karmy je bez problemu, wit C, i syropek z babki na miodzie na kaszel juz jest lepiej i kuracja dziala bezapelacyjnie

Domyślnie

Uwazam to samo co BossTone, te objawy wygladaja na chore gardlo, stad katar! Skonsultuj sie z innym wetem...
    Pozdrawiam,

Justyna z ICE vom Zabelstein (OBM)
    DUMKA z Garlicy Duchownej (DdB) 03.09.2002-03.06.2011[*]

Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Przed chwila tez wlasnie przyszlo mi do glowy, ze to przeziebienie... Pojdziemy do naszego weta.. (wtedy bylismy w niedziele i musielismy skorzystac z innej kliniki).
    Dzieki za porady

Doświadczony Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Apr 2005

Domyślnie

Solo też miał. Najpierw dawałam mu Rutinoscorbin, Aspirynę. ALe u niego niestety się podkaziło i glut był zielony. Dałam antybiotyk. Przeszła po 4 dniach.
    ALbo poprowadź jak człowieka przy przeziębieniu albo idź do weta.
    Nic strasznego
    Zwierz też człowiek a nawet lepiej - traktuj go tak jak chcesz być traktowany

Domyślnie

Biorac pod uwage domowe sposoby super dziala AscoRutikal lub AscoRutikal Forte.
    Pozdrawiam,

Justyna z ICE vom Zabelstein (OBM)
    DUMKA z Garlicy Duchownej (DdB) 03.09.2002-03.06.2011[*]

Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Bylismy dzis u naszego weta. Diagnoza: grypa. Tygyrs zlapal jakiegos wirusa. Wet kazal wyrzucic leki zapisane przez tamta pania dr oprocz antybiotyku. Dodal syropek na kaszel i wzial tylko 30E a nie 120 !!!

A pacjent jest troche oslabiony ale i katarek juz ciut mniejszy.

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Jul 2004

Domyślnie

Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Zapisany
    Nov 2004

Domyślnie

Dziekujemy Paulinko

Zasady Postowania