Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Domyślnie Witaminy dla szczeniąt

Witam
    Mam 3 miesięczną sunie na karmie Hill's dla dużych szczeniąt na początku dawałam jej dodatkowo rumen tabs tak polecił weterynarz. Teraz się skończyły i zastanawiam się co jej dawać? Może coś polecicie? Czy może sama karma wystarczy?

Zaangażowany Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Apr 2012

Domyślnie Odp: Witaminy dla szczeniąt

Cytat Napisane przez Juli&Kris Zobacz post
    Witam
    Mam 3 miesięczną sunie na karmie Hill's dla dużych szczeniąt na początku dawałam jej dodatkowo rumen tabs tak polecił weterynarz. Teraz się skończyły i zastanawiam się co jej dawać? Może coś polecicie? Czy może sama karma wystarczy?

Jak nie masz szerokiej wiedzy z zakresu dietetyki, a karma hills'a jest całkiem całkiem, nie widzę sensu dodatkowo ładować w psa witamin. Dobra, dobrze dobrana karma w zupełności wystarczy psu.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Annette's Avatar
    Zapisany
    May 2012

My od szczeniaka suplementowaliśmy- pomimo tego,że nie był na chappi Nasz szybko rósł, nabierał na masie w oczach- (niektóre typy tak mają ) Podawaliśmy wapno i witaminę D3. Ale był pod kontrolą weta,sami byśmy nie ryzykowali. No i aż do teraz glukozamina. Raz na kwartał badania poziom C:F... i nie przekarmiać. Jak z dzieckiem
    “Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami” - M. Gandhi
    Mamy wyniki Pacco : HD B, ED O/O , OCD O/O

U nas raczej jest problem z nie jedzeniem. Musimy ja zachęcać nawet błagać Z konga chce jeść chętnie z miski już nie. Sorki ale dopiero zaczynam z psami co to poziom C:F?

Giga Miłośnik Zwierząt Lizbona's Avatar
    Zapisany
    Oct 2007

Poziom fosforu do wapnia ...

My ogólnie na karmie, ale dodatkowo minimalna suplementacja, wapno i glukozamina...
    Podawałam też Arthoflex ...
    Jak maluch nie chce jeść karmy to mieszaj, np. z galaretką z kurzych łapek, jakimś pasztecikiem, jogurtem...

Nasza mała wtrynia wszystko jak szalona a to też nie za dobrze, wolę moją wybradną starszą pannę Przynajmniej nie struje sie jakimś śmieciem... ale to tylko takie moje przemyślenia
    Iwona,Suri & Kiara

Strona Suri i Kiary... Zapraszamy

Doświadczony Miłośnik Zwierząt sąsiad's Avatar
    Zapisany
    Apr 2013

Cytat Napisane przez Lizbona Zobacz post
    Jak maluch nie chce jeść karmy to mieszaj, np. z galaretką z kurzych łapek, jakimś pasztecikiem, jogurtem...

Sam miałem niejadka, sugeruje tu ostrożność, zeby nie okazało sie, ze bez pasztetu nie tknie, kolejno bez pasztetu i sera, az do ekstremy pt jak nie dasz mi smazonej poledwiczki to nie zjem. Kiedy moj pies kręcił nosem przy paszy, zabieralem natychmiast miskę, dostawał w kolejnej porze karmienia, marudzil - powtorka itd. Bez certolenia, krotkie pilki. Wytrzymał tak ztcp półtora dnia. Ksiaze nie mial natomiast problemu z kurczakiem z ryżem i warzywami, zwyczajnie wybrzydzal! Chwile pozniej miał operacje, 3 dni bez miski, na kroplowkach - wyplenilo to resztki niejadka. Od tamtej pory wciaga wszystko co dostanie.

Zanim zacząłbym suplementowac sprawdził bym krew. Nawet badajac ja raz w tygodniu i odpowiednio reagujac (z opóźnieniem) nigdy nie bedzie w 100% idealnie, szczegolnie u szybko rosnącego zwierzęcia.

Super Miłośnik Zwierząt Owca's Avatar
    Zapisany
    Feb 2012

moje kozy dostają Cortaflex w końskiej wersji non-stop i okresowo witaminki, teraz akurat mam dla psów aktywnych, choć witamin nie daję już w pelnych dawkach bo to już nie szczeniaczki przecie i dobra micha wystarczy.
    Owca i psy

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Annette's Avatar
    Zapisany
    May 2012

Nasz też grymasił z jedzeniem suchej. Ok-odebrać michę i nie dać jeść ze dwa dni. Ja matka polka nie mogłam tego zrobić małemu szczeniaczkowi Na początku z m-c może dłużej gotowałam. Ryż z mięskiem i warzywkami .Jak nie chce samej suchej to kombinujcie. Jakies dodatki-tylko rozsądnie, żeby karma była bazą . My polewaliśmy czymś śmierdzącym np. tranem, oliwką, dodawaliśmy twarożek, jogurcik, żółtko, pomału kawałeczki surowego, warzywka świeże, pokruszone wiejskie skorupki z jajek, tuńczyk robił furorę, czasem gotowana i pokruszona wątróbka- oj uwielbiał i uwielbia do tej pory (tylko wątróbki nie wolno często, tak od święta Coś tam mu pokombinujcie. Mieszajcie z karmą. Popróbujcie też z karmami. Może ta obecna mu nie smakuje. Jest trochę fajnych karm dla maluchów na naszym rynku.
    I oczywiście plus to co pisałam wcześniej. Molosy w okresie wzrostu należy suplementować. Tak uważam. Z głową i pod kontrolą ale kościom i stawom, które tak szybko rosną trzeba pomóc, bo potem mogą byc problemy.
    “Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami” - M. Gandhi
    Mamy wyniki Pacco : HD B, ED O/O , OCD O/O

Giga Miłośnik Zwierząt Lizbona's Avatar
    Zapisany
    Oct 2007

Cytat Napisane przez sąsiad Zobacz post
    Sam miałem niejadka, sugeruje tu ostrożność, zeby nie okazało sie, ze bez pasztetu nie tknie
    Jak najbardziej się zgadzam... Jeśli ktoś chce psa trzymać "na sucho" można przegłodzić . Pies sam się nie zagłodzi i w końcu zje... Zawsze głodówka to jakiś sposób. Wtedy to nawet wit. w proszku wciągnie bez marudzenia
    Iwona,Suri & Kiara

Strona Suri i Kiary... Zapraszamy

Doświadczony Miłośnik Zwierząt sąsiad's Avatar
    Zapisany
    Apr 2013

Zgadza sie, Blitz zjadal nawet lekarstwa, w ramach nagrody...

Zeby byla jasnosc, moj powyższy post dotyczy oczywiscie psa, ktory zwyczajnie marudzi - jest pseudoniejadkiem. Jesli pies ogolnie nie lubi jesc, nawet kielbasy, owinietej wedzonym lososiem - cos jest nie tak...

Super Miłośnik Zwierząt lili699's Avatar
    Zapisany
    Nov 2013

ryż gotowany..z kurczakiem..marchewką.. jak podrośnie to i gotowanymi podrobami..twarożek..jogurt..gotowane żółtko..
    do tego jeśli chodzi o witaminy to ja podaje swojemu can-vit zielony..odkąd miał 2,5 miesiąca.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt gryf80's Avatar
    Zapisany
    Mar 2011

oj uwazaj z tym zielonym can vitem,stosunek wapnia do fosforu jest 3:1.zbyt duża ilosc wapnia u psów ras olbrzymich/duzych może być szkodliwa(chyba że lekarz wet zalecił inaczej).chyba lepszy byłby niebieski(2:1)