Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 24
    Doświadczony Miłośnik Zwierząt Chantal's Avatar
    Zapisany
    Apr 2003

Domyślnie jaka rasa psa dla alergika ??

znajoma poprosila mnie zeby dowiedziec sie jakie rasy psow nie uczulają,znajoma i jej 2 dzieci są alergikami... dodam ze marzy im sie psiak od dawna, jakiejs wiekszej rasy,bo mialby takze domu pilnowac.
    JA wiem tylko o pudlach,jakie jeszcze psy moga posiadac alergicy?

"If You aren't Pitty, You Aren't Pretty"

Mega Miłośnik Zwierząt martus's Avatar
    Zapisany
    May 2004

Domyślnie

Z wiekszej rasy i wymarzonej do strozowania - na pewno Mastif Tybetanski. Ma siersc samooczyszczajaca sie i wlasnie zalecana jest dla alergikow...gorzej z charakterkiem, bo nie kazdy da rade wychowac dobrze takiego psa - ciezka rasa niestety .

Pies do tego pachnie laka - wiem z autopsji - choc sama w to nie wierzylam

GG 956638
    Pozdrofka od Toshi & Clarci & Cymonki

Domyślnie

hmmm...

pudel dla alergika?

Czy ktos potrafi uzasadnic dlaczego pudel tak a np. wyżeł nie?

ja tu czegoś nie rozumiem?
    Martka

*** Moja...

Domyślnie

Ja polecam yorka i maltanczyka, ale to male pieski.Te rasy maja wlos i nie lnieja dlatego nie powoduja alergii.
    Prada, Gabana, Donna, Kenzo

www.tosainu.radom.pl
    www.salonpsa.prv.pl

gg 917654

Mega Miłośnik Zwierząt martus's Avatar
    Zapisany
    May 2004

Domyślnie

Cytat Napisane przez martka75
    hmmm...

pudel dla alergika?

Czy ktos potrafi uzasadnic dlaczego pudel tak a np. wyżeł nie?

ja tu czegoś nie rozumiem?
    Z tego co wiem, to chodzi o rodzaj siarsci - wlasnie taki specyficzny samooczyszcajacy sie... ale w praktyce jak to sie dzieje...nie wiem niestety

GG 956638
    Pozdrofka od Toshi & Clarci & Cymonki

Domyślnie

W przypadku kota to wiem ze nie siersc uczula a jedynie slina kocia - na siersci pozostawiona.

Dlatego moje pytanie - co uczula w przypadku psa - bo siersc sama w sobie raczej nie.

Jak nie bedzie wiadomo co uczula konkretnie to proponowalabym nie proponowac tym ludziom żadnych psów....
    Martka

*** Moja...

Domyślnie

Yorki i maltanczyki na 100% nie uczulaja, poniewaz maja wlos taki jak ludzki. A wlosy ludzkie przeciez nie uczulaja

www.tosainu.radom.pl
    www.salonpsa.prv.pl

gg 917654

Domyślnie

W przypadku kota to wiem ze nie siersc uczula a jedynie slina kocia - na siersci pozostawiona.

Dlatego moje pytanie - co uczula w przypadku psa - bo siersc sama w sobie raczej nie.

Jak nie bedzie wiadomo co uczula konkretnie to proponowalabym nie proponowac tym ludziom żadnych psów....
    W ostatnim miesięczniku "Przyjacel Pies" był artykuł na ten temat .Wynika z niego że to nie sierść uczula tylko psie wydzieliny i złuszczony naskórek . Podobno koty uczulają bardziej niż psy .
    Pudle nie uczulają bo nie lnieją i nie mają podszestka .

Domyślnie

Cytat Napisane przez Gosiek
    W ostatnim miesięczniku "Przyjacel Pies" był artykuł na ten temat .Wynika z niego że to nie sierść uczula tylko psie wydzieliny i złuszczony naskórek . Podobno koty uczulają bardziej niż psy .
    Pudle nie uczulają bo nie lnieją i nie mają podszestka .
    No wiec właśnie uczula NIE UCZULA SIERSC, TYLKO ZŁUSZCZONY NASKÓREK I PSIE WYDZIELINY, czyli to ze pudel nie linieje i nie ma podszerstka NIE MIAŁOBY WIEKSZEGO ZNACZENIA - ja tu widze sprzeczność.
    Moze faktycznie u pudla proces keratynizacji skory jest jaich zwolniony, albo cos takiego, ale chyba nie o linienie tu chodzi...
    A kot uczula bo w slinie kociej jest bardzo silny alergen (białko FelD1).
    Martka

*** Moja...

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Chantal's Avatar
    Zapisany
    Apr 2003

Domyślnie

czarny terrier rosyjski linieje, uczula??

"If You aren't Pitty, You Aren't Pretty"

Domyślnie

Chantal...
    ale czy oni są alergikami czy maja konkretnie uczulenie na psa?

Moj brat był alergikiem (uczulony m.in. na kurz), dzieci mojej kolezanki są alergikami (chyba na wszystko prawie) ale na psy nie.

Jesli maja uczulenie na psa to radzilabym pojsc do lekarza alergologa.

Wiem ze mozna sie odczulac (wyciąg z alergeny sie podaje rozcienczony - np. popłuczyny z kota czy z szynszyla )
    Martka

*** Moja...

Domyślnie

No wiec właśnie uczula NIE UCZULA SIERSC, TYLKO ZŁUSZCZONY NASKÓREK I PSIE WYDZIELINY, czyli to ze pudel nie linieje i nie ma podszerstka NIE MIAŁOBY WIEKSZEGO ZNACZENIA - ja tu widze sprzeczność.
    Moze faktycznie u pudla proces keratynizacji skory jest jaich zwolniony, albo cos takiego, ale chyba nie o linienie tu chodzi...
    A kot uczula bo w slinie kociej jest bardzo silny alergen (białko FelD1).
    Jak się doczłapię do domu to jeszcze raz przeczytam jak argumentowali że pudel i kilka innych ras mniej uczula i napiszę o tym .

Domyślnie

Gosiek! - koniecznie!!! - jestem cholernie ciekawa.

juz kiedys był ten temat poruszany i wtedy tez nie wyjasnilismy dokładnie jak z tą alergią na psa jest.

trzeba to w koncu zrobic

hmmm...a ja sie bede dowiadywala jak Mich pojdzie do dermatologa - moze cos sie wyjasni
    Martka

*** Moja...

Domyślnie

No wiec wynika ze pies uczula nie tylko sierscia.

Co w zwierzęciu uczula?
    Najczęściej uczula nas naskórek (pies, kot, koń, królik, krowa); mocz (kot, pies, świnka morska, mysz,); ślina (pies, kot); rzadziej włosie lub sierść (koń, pies, krowa).
    Jak wchodzimy w kontakt z alergenem zwierzęcym?
    Alergeny obecne są przede wszystkim w tzw. kurzu domowym unoszącym się z podłóg, osadzającym się na sprzętach i materacach łóżek. Antygenami są najczęściej mikrocząstki naskórków zwierząt, rzadziej drobiny sierści. Antygeny ze śliny i moczu ulegają wysuszeniu i również stają się lotne, co pozwala im przenikać do dróg oddechowych. Alergeny osiadając na spojówkach i błonie śluzowej nosa wywołują objawy alergii i astmy. W przypadku osadzenia się na skórze, np. przez polizanie przez zwierzę mogą być przyczyną świądu i pokrzywki.

Wiec jesli np.york nie lnieje, wiec jego wlos nie unosi sie w powietrzu i nie jest obecny w kurzu, dlatego mniej lub wcale nie uczula. Ja tak to rozumiem.
    Oczywiscie moze jeszcze fruwac z kurzem jego naskorek, ktory moze uczulac.
    Reasumujac jesli dana rasa nie lnieje to w kurzu unosi sie tylko naskorek, a u psow lniejacych naskorek i siersc. Dlatego tez psy nie lniejace uczulaja zdecydowanie mniej.

www.tosainu.radom.pl
    www.salonpsa.prv.pl

gg 917654

Domyślnie

Aha jeszcze wyczytalam, ze jednak najbardziej uczula naskorek psa i nie istnieja rasy ktore sa niegrozne dla alergika!
    Tego to nie wiedzialam

www.tosainu.radom.pl
    www.salonpsa.prv.pl

gg 917654

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania