Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Wątek: Biegunka.

Domyślnie Biegunka.

W maju Kapsel przeszedł profilaktykę,która wykazała coś tam lekko podwyższone w zwiazku z wątrobą.Wybaczcie,ale nie pamiętam co.Podawaliśmy Hepato force,po zakończeniu pełna morfologia ponownie-wyniki OK

W czerwcu się zaczęło...Stolce luźne po 7-8 na dobę,wręcz żółta woda,dyszenie,nadmierne ślinienie się,zwiększone pragnienie wody,stan podgoraczkowy.

I znów morfologia,kał,mocz.Wyniki-norma.

Zmiana diety.Dostawał zawsze gotowane mięso drobiowe-60-70% i wypełniacze stanowiły resztę.Zaczęliśmy podawać wołowinę.Zamiast trzech posiłków,dostawał pięć mniejszych porcji koniecznie z ryżem.Przez trzy dni było dobrze,po tym czasie znów rewolucja.Ponowne badania-oczywiście norma.

Od lipca podajemy suchą karmę a do niej wrzucamy od dzisiaj Kreon 25000.Kupale trzaska 4-5 razy dziennie,taka plastelina.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Pytam ponieważ to suche zjada z musu,a na widok mięsa cały dygocze...Żal mi mojego maleństwa,chętnie dałabym mu coś,co kiedyś gdakało,fruwało czy muczało,ale nasza pani doktorowa zapowiedziała że nakopie mi do...hmmm pewnych intymnych okolic,jeżeli coś Kapselkowi zafunduję...A on tak na mnie patrzy i patrzy...

Przypominam ze Kapsel ma 3 lata,waga 66kg i wyniki-w normie oczywiście.Co mu do cholery jest???
    Anita,Arek,Kacper i Kapsel

Domyślnie Odp: Biegunka.

Hej na szybko ja na szczęści tfu tfu nie mam tego problemu ale znajoma ma i kupiła cos takiego paste igpro podobno skutkuje
    A jaką karmę suchą podajesz?

Cytat Napisane przez madziarozowa Zobacz post
    Hej na szybko ja na szczęści tfu tfu nie mam tego problemu ale znajoma ma i kupiła cos takiego paste igpro podobno skutkuje
    A jaką karmę suchą podajesz?
    Tak jak dałam do zrozumienia,najchętniej żadnej suchej nie podawałabym.

Zmieniamy często żeby trafić na smak.Był jakiś Sensitive,teraz dostaje Calm(RC) Bo on coś taki zestresowany po tym kłuciu...Ale pewnie wkrótce zakupimy coś innego

sokro pies przez 3 lata jadł gotowane to nie sądzę żeby nagle mu to zaczęło szkodzić, czy wet powiedziała ci co konkretnie było przyczyna rozwolnienia

ja spróbowałbym może surowe mięso z wypełniaczem i na początku więcej ryżu niż mięsa + siemię lnianie gotowane

jest jeszcze taki specyfik jak enteroferment/ Fermactiv , niektórzy weci to maja u siebie a jak nie to moza tu kupić
    http://www.mksklep.pl/richter-pharma...150-p-291.html ja podaję go na sraczki i u dorosłych i u szczeniaków i po antybiotyku

Kobiety z natury są jak anioły....ale kiedy połamie się im skrzydła zaczynają latać na miotle!!

Cytat Napisane przez Falla Zobacz post
    sokro pies przez 3 lata jadł gotowane to nie sądzę żeby nagle mu to zaczęło szkodzić, czy wet powiedziała ci co konkretnie było przyczyna rozwolnienia
    No własnie powiedziała nam że według niej najwyzszy czas na zmianę diety,uważa ze biegunki spowodowane są takim karmieniem,że zaczął źle przyswajać/trawić domowe obiadki.

Za jakiś czas wrócimy do domowego żarła,ale w tej chwili mamy kategoryczny zakaz.Pewnie po kolejnej morfologii.
    Wet dobrze orientuje sie w naszej sytuacji i sadzę że nie chodzi o zysk jaki ma z leczenia Kapsla-sama proponowała nam kupno innej,tańszej karmy.Zresztą znamy już się tyle lat,że zauważyłabym zmianę zachowania.
    No cóż-w przyszłym tygodniu mamy wizytę z kotem-podpytam wtedy o ten specyfik.

I właśnie nie wiadomo skąd i po co ta sraczka przywędrowała...

Mega Miłośnik Zwierząt Kela's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Na biegunkę nasz wet polecał przez 5 dni kleik ryzowy błyskawiczny na wodzie+gotowaną pierś z kurczaka ale koniecznie bez wywaru!!! i bez skóry!!-Zwykle pomagało... , bywa,że pies czasem coś ,,niezdrowego,, chapsnie na spacerze, a potem niestety zdarzały się biegunki..Jednak zawsze wtedy zwracano nam uwgę na to,aby równiez pies dużo pił,bo biegunki odwadniają, a jesli nie pije to trzeba rozważyć kroplówkę... a i jeszcze jedno- biegunkę mogą również wzmagać częste zmiany karmy nawet u dorosłych psów...
    Pozdrawiam. Ela

Super Miłośnik Zwierząt Owca's Avatar
    Zapisany
    Feb 2012

Cytat Napisane przez Kela Zobacz post
    Na biegunkę nasz wet polecał przez 5 dni kleik ryzowy błyskawiczny na wodzie+gotowaną pierś z kurczaka ale koniecznie bez wywaru!!! i bez skóry!!-Zwykle pomagało... , bywa,że pies czasem coś ,,niezdrowego,, chapsnie na spacerze, a potem niestety zdarzały się biegunki..Jednak zawsze wtedy zwracano nam uwgę na to,aby równiez pies dużo pił,bo biegunki odwadniają, a jesli nie pije to trzeba rozważyć kroplówkę... a i jeszcze jedno- biegunkę mogą również wzmagać częste zmiany karmy nawet u dorosłych psów...
    U mnie też ryżyk z ugotowanymi,suchymi kurzymi cyckami dziala najlepiej -o ile to nie jakieś konkretne schorzenie a zwykła niestrawność...
    Z suchymi karmami faktycznie trzeba uważać jeśli psi osobnik jest wrażliwy.
    Owca i psy

Ja przy biegunkach niewiadomego pochodzenia daje nifuroksazyd (w dawce jak na dorosłego człowieka) i też ryż z kurczakiem, ewentualnie indykiem - w zależności od tego co aktualnie jest tańsze. I jak najszybciej wracam do suchej - ale mój standardowo je suche.

pozdrawiamy:
    Sylwia z Ramzesem i Mańką

Dzięki za porady.

Odnoszę wrażenie że nie była to zwykła niestrawność,ale jednocześnie nie możemy dojść co powoduje tak częste kupale.Miąsko było bez grama tłuszczu,skóry już odpadały-rzadzizna jak cholercia i oczywiscie zapomniałam wczoraj napisać że kilka razy było z krwią.I ta właśnie lejąca się kupa z małą iloścą krwi też była badana,a wyniki dobre-żadnych robali,nic,zero.A szczerze mówiąc myślałam że załapał coś od kotów bo lubi se powąchać ich doopki...A tu nic,nic i jeszcze raz nic.

Dziś znów było "wesoło"-od godziny 23 do 9 rano trzasnął 8 kloców w ogromnych ilościach...Długo już tak nie było-przy suchej robił najwyżej 6 dziennie.Z moich obserwacji wynika,że już jutro będzie dobrze z ilością kup,ale tak przecież nie można na dłuższą metę.Męczy to Kapsla,a nas martwi.

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2009

może jakaś alergia?

a macie ogród? może na ogrodzie żre coś co to sranie powoduje?
    my kiedyś zlaliśmy ogród roundupem i pies dostał się tam drugiego dnia... efektem było nieziemskie sranie ale traktowałam go samym ryżem i przeszło...
    rozumiem, że znacie weta ale jakby mój pies po 3 latach jedzenia tego co je dostał sraczki to w życiu bym w to nie uwierzyła... chyba, że mięso lewe?

Cytat Napisane przez Delicja1978 Zobacz post
    może jakaś alergia?

a macie ogród? może na ogrodzie żre coś co to sranie powoduje?
    my kiedyś zlaliśmy ogród roundupem i pies dostał się tam drugiego dnia... efektem było nieziemskie sranie ale traktowałam go samym ryżem i przeszło...
    rozumiem, że znacie weta ale jakby mój pies po 3 latach jedzenia tego co je dostał sraczki to w życiu bym w to nie uwierzyła... chyba, że mięso lewe?
    Mięso prawe,będziemy umawiać się na USG...

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Nad 9's Avatar
    Zapisany
    Jul 2006

"Przypominam ze Kapsel ma 3 lata,waga 66kg i wyniki-w normie oczywiście.Co mu do cholery jest??? [/QUOTE] "

Ja trochę nie na temat ale zainteresowało mnie powyższe zdanie i mam pytanie czy w tej chwili jest normą taka waga u Cane Corso ? 66 kg 3 letni samiec, czy to jeszcze Cane Corso?
    Miałam samca z pierwszego miotu urodzonego w Polsce czy tak drastycznie zmieniły się psy w Polsce przez 16 lat ?
    Cane Corso powinien być psem o sportowej sylwetce, dobrze umięśniony, zgrabny , zwinny, bardzo temperamentny, ruchliwy ale jak na molosa lekki, waga lekko ponad 50 kg u samca.
    Mój pies przeżył szczęsliwie 13 lat i 2 mies bez żadnych problemow zdrowotnych. Był to okazały samiec, b. dobrze umięśniony o wadze w szczytowej formie 53 kg .
    Trochę mnie przeraziła podana waga 66 kg czy to możliwe że hodowane dzisiaj CC mają taką wagę, jeśli tak to jakieś ogromne nieporozumienie.
    Pozdrawiam wszystkich milosników i szczęśliwych wlaścicieli tej pięknej rasy, mam nadzieję,ze Wasze psy nie osiągają takiej monstrualnej wagi.

Cytat Napisane przez Nad 9 Zobacz post
    "Przypominam ze Kapsel ma 3 lata,waga 66kg i wyniki-w normie oczywiście.Co mu do cholery jest???
    "

Ja trochę nie na temat ale zainteresowało mnie powyższe zdanie i mam pytanie czy w tej chwili jest normą taka waga u Cane Corso ? 66 kg 3 letni samiec, czy to jeszcze Cane Corso?
    Miałam samca z pierwszego miotu urodzonego w Polsce czy tak drastycznie zmieniły się psy w Polsce przez 16 lat ?
    Cane Corso powinien być psem o sportowej sylwetce, dobrze umięśniony, zgrabny , zwinny, bardzo temperamentny, ruchliwy ale jak na molosa lekki, waga lekko ponad 50 kg u samca.
    Mój pies przeżył szczęsliwie 13 lat i 2 mies bez żadnych problemow zdrowotnych. Był to okazały samiec, b. dobrze umięśniony o wadze w szczytowej formie 53 kg .
    Trochę mnie przeraziła podana waga 66 kg czy to możliwe że hodowane dzisiaj CC mają taką wagę, jeśli tak to jakieś ogromne nieporozumienie.
    Pozdrawiam wszystkich milosników i szczęśliwych wlaścicieli tej pięknej rasy, mam nadzieję,ze Wasze psy nie osiągają takiej monstrualnej wagi.[/QUOTE]

O swoim psie wiem tyle,że się tak wyrażę-że jest solidnej budowy kości.

Z tego co mi wiadomo cholesterol ma w porządku,nadwagi brak,więc jak narazie nie ma podstaw do odchudzania na siłę.

O to czy zgadza się ze wzorcem rasy,nie pytaj mnie-dla mnie jak najbardziej-szczególnie jego ogon.

Kapsel jak samo imię pewnie wskazuje jest z pseudo.

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=22619

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=22511

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Nad 9's Avatar
    Zapisany
    Jul 2006

Cytat Napisane przez Mamka Zobacz post
    "

Pozdrawiam wszystkich milosników i szczęśliwych wlaścicieli tej pięknej rasy, mam nadzieję,ze Wasze psy nie osiągają takiej monstrualnej wagi.

O swoim psie wiem tyle,że się tak wyrażę-że jest solidnej budowy kości.

Z tego co mi wiadomo cholesterol ma w porządku,nadwagi brak,więc jak narazie nie ma podstaw do odchudzania na siłę.

O to czy zgadza się ze wzorcem rasy,nie pytaj mnie-dla mnie jak najbardziej-szczególnie jego ogon.

Kapsel jak samo imię pewnie wskazuje jest z pseudo.

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=22619

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=22511[/QUOTE]

Pytanie było bardzo ogólne i bez cienia złych intencji, zdziwilam się ,ze CC wazy 66 kg, teraz rozumiem , napisałam bo niestety jest tendencja do hodowania coraz masywniejszych egzemplarzy. Dziękuję za zdjęcia.
    Kapsel to przystojniak, bardzo ładny pies, faktycznie nie widać nadwagi, długie nogi, blyszcząca sierść i proporcjonalnie zbudowany.
    Czy badałaś go na obecność lamblii ( giardia ) często obecność tych pierwotniaków powoduje biegunki, zwykle badanie kalu nie wystarcza trzeba zdobić odpowiedni test. Problem lamblii jest często pomijany przez weterynarzy a niestety występuje dość często. Na zdjeciach widziałam małe dziecko więc jeśli nie badałaś zrób to koniecznie.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo radości , zdrowia dla Kapsla i tylko wspaniałych dni u boku tego pięknego psa.

Objawy lambliozy m. innymi to:
    biegunka lub długotrwałe luźne stolce o jasnożółtej barwie i papkowatej konsystencji
    - kał ma nieprzyjemną, ostrą woń
    - w kale występuje domieszka śluzu i/lub krwi
    Tu masz więcej na ten temat:

http://www.vetopedia.pl/article220-1-Lamblioza.html