Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 16 do 29 z 29
    Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Jan 2004

Domyślnie

Monika,
    wypisz wymaluj jakbym czytala o naszej stelli . oj biedny los je "na stare lata" spotkal. ale chociaz stadko im sie powiekszylo , a to tez duuuzo radosci z takim malym kosmita
    Pozdrawiamy z Gdyni!
    Aneta, Laurka & Stella

Mega Miłośnik Zwierząt saida's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002

Domyślnie

oj Anetka to mnie troche pocieszyłaś bo ja juz myślałam ze tylko moje Saidi taka bidula
    Monika i Saidi

Super Gold Miłośnik Zwierząt Olga's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

Jakoś nie zauważyłam aby Saidulek był biednym, zaniedbanym, otłuszczonym psem. Jest piękna, lśniąca, wcale nie gruba, podkasana, jedwabista i nic a nic za okrągła, Monisia żartuje, nie bieżcie tego na serio
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Mega Miłośnik Zwierząt saida's Avatar
    Zapisany
    Dec 2002

Domyślnie

Cytat Napisane przez Olga
    Jakoś nie zauważyłam aby Saidulek był biednym, zaniedbanym, otłuszczonym psem. Jest piękna, lśniąca, wcale nie gruba, podkasana, jedwabista i nic a nic za okrągła, Monisia żartuje, nie bieżcie tego na serio
    Olga kochana jesteś wiesz
    Monika i Saidi

Hiper Miłośnik Zwierząt agi's Avatar
    Zapisany
    Mar 2005

Domyślnie

Saida
    ziołowy preparat bardzo dobry min przyrost masy mięśniowej i ogólna poprawa kondycji to Maca w zielonym opakowaniu dostępna w aptekach i sklepach zielarskich cena około 80 zł.
    agi

"Kochać jakąś istotę to zgadzać się, by starzeć się z nią"
    Albert Camus

Hiper Miłośnik Zwierząt agi's Avatar
    Zapisany
    Mar 2005

Domyślnie

Olga

dzięki znalazłam tą ksiązkę i zamówiłam i mam lekturę do czytania a dodatkowo zamówiłam sobie leczenie homeopatyczne psów.
    agi

"Kochać jakąś istotę to zgadzać się, by starzeć się z nią"
    Albert Camus

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

Tym razem również nieśmiało zapraszam do poczytania o wapnie i fosforze:
    Stosunek wapnia do fosforu u szczeniąt - Cz. I Wstęp
    Stosunek wapnia do fosforu u szczeniąt - Cz. II Zasady
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Giga Miłośnik Zwierząt benia-b's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

JESTES WIELKA!!!!
    Nie będę zbyt nachalna, jak powiem, ze czekam na dalszy ciąg?
    Pozdrawiam:
    Benita z bulwami, mastiffiątkiem, trzema kotami,
    Aneczką, Selimą i Donem S. zwanym Pączkiem

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

Wieka nie jestem, ja raczej z tych kurdupli ładnie nazwanych przez Batmankę kartofelkami
    Benia ale bardzo dziękuję za pochwałę i jestem już zmobilizowana do dalszych części.
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Giga Miłośnik Zwierząt benia-b's Avatar
    Zapisany
    Feb 2006

Domyślnie

Poprawiam się
    Jesteś WIELKA DUCHEM!!!!
    Pozdrawiam:
    Benita z bulwami, mastiffiątkiem, trzema kotami,
    Aneczką, Selimą i Donem S. zwanym Pączkiem

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

Założyłam oddzielny temat poświęcony środkom przeciwzapalnym ale i tu również wklejam ten post jako kontynuację wątku o wspomaganiu leczenia kulawizn. Mogą one pomóc w leczeniu zachowawczym problemów stawowych w tym i kulawizn wszelkiego rodzaju. Nie zawsze trzeba od razu traktować psa chemia, można pomóc homeopatycznymi środkami lub ziołowymi. Jest ich masa na rynku ale znalazłam kilka ziołowych, których wcześniej nie znałam.

-------------------------------------------------------------------------
    Reumaherb

Skład:
    1 tabl. powl. zawiera: 100 mg wyciągu złożonego z korzenia hakorośli, ziela jeżówki purpurowej, kwiatu wiązówki (co odpowiada: 0,4 mg harpagozydu, 1,90 mg polifenolozwiązków, 0,35 mg flawonoidów).

Działanie:
    Preparat ułatwiający wydalanie metabolitów lipofilnych z żółcią i kwasu moczowego z moczem. Wynikiem tego jest ustępowanie dolegliwości bólowych i zmniejszanie stanów zapalnych w chorobach reumatycznych. Ponadto preparat pobudza aktywność komórkową (działa immunostymulująco) co przyspiesza usuwanie stanów zapalnych.

Wskazania:
    Wspomagająco w zwyrodnieniowych chorobach narządu ruchu.

Przeciwwskazania:
    Nadwrażliwość na składniki preparatu i salicylany. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Postępujące choroby układowe (w tym gruźlica, białaczka).

Środki ostrożności:
    Preparat szczególnie ostrożnie stosować w kamicy żółciowej, stale monitorując pacjenta oraz ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do alergii (w przypadku wystąpienia objawów uczulenia preparat odstawić).

Ciąża i okres karmienia piersią:
    Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie:
    Doustnie. Dorośli: w chorobach przewlekłych: 1 tabl. 3 razy dziennie, w ostrych stanach zapalnych: 2 tabl. 3 razy dziennie. Po 3 tygodniach leczenia wskazane 7-10 dni przerwy w przyjmowaniu preparatu, po czym można kontynuować terapię.

Litozin i Litozin forte

Rheumafort
    ,

Właściwości i działanie: Ekstrakty, które zawiera Rheumafort, dostarczają kompleks aktywnych bioflawonoidów takich, jak matrycyna (zwykle przekształcana do chamazulenu), apigenina, luteolina, kwercetyna oraz szereg innych aktywnych substancji takich, jak tlenki alfa-bisabololu A i B, poliacetyleny, polisacharydy, glikozydy trójterpenowe.

Aktywne składniki zostały uzyskane przy pomocy innowacyjnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej (Bio-Enhanced Extraction B.E.E.), zapewniającej łatwe przyswajanie przez organizm oraz szybkie i skuteczne działanie preparatu. Stwierdzono, iż Rheumafort zawierający kompleks aktywnych bioflawonoidów oraz szereg innych aktywnych substancji hamuje zarówno powstawanie zapalnych prostaglandyn i leukotrienów substancji odpowiedzialnych z ból i stan zapalny (poprzez hamowanie cyklooksygenazy drugiej COX-2 i 5‑lipoterefereoksytereferegetereferenazy)
    Rheumafort hamuje również powstawanie cytokin odpowiedzialnych za proces zapalenia i niszczenia chrząstki stawowej w przebiegu chorób reumatycznych. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii ekstrakcji bio-wzmocnionej, działa wyjątkowo szybko i skutecznie. Efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny uzyskuje się już po pojedynczej dawce preparatu.

Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenia stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty.

Piascledine:

Skład:
    1 kaps. zawiera 100 mg frakcji niezmydlającej się z oleju awokado i 200 mg frakcji niezmydlającej się z oleju sojowego.

Działanie:
    Mechanizm działania polega na odbudowie macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej prawdopodobnie poprzez zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego beta (TGF beta) w chondrocytach.

Wskazania:
    Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych.

Przeciwwskazania:
    Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do ukończenia 12 r.ż.

Dawkowanie:
    Doustnie. 1 kaps. dziennie podczas posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

Zinaxin forte
    (imbir, soja, avokado)

Działanie: Preparat ten zawiera unikalny biokompleks imbirowy oraz wyciągi z soi i awokado, a ich działanie zostało wzmocnione dzięki technologii LipoCap.

Standaryzowany wyciąg z kłącza imbiru i galangi wykazuje działanie ochronne wobec chrząstki stawowej, hamuje tworzenie substancji, które powodują zaburzenia prawidłowej pracy aparatu ruchowego.

Oleje z soi i awokado, naturalne składniki roślinne, zwiększają wytwarzanie kolagenu i odbudowują macierz pozakomórkową chrząstki stawowej.

Technologia LipoCap zapewnia ochronną otoczkę biokompleksowi imbiru, soi i awokado sprawiając, że zostaje on dostarczony do krwi krążącej w stanie nienaruszonym i wywiera maksymalne działanie na chrząstkę.

Wskazania: Środek uzupełniający leczenie bóli stawowych, mięśniowych i dolegliwości narządów ruchu.

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na imbir lub inne składniki produktu. Produkt nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Sposób użycia: W ciągu 2-4 tygodni zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek dziennie, w następnych tygodniach 1 kapsuła dziennie. Należy przyjmować w trakcie posiłku popijając szkalnką chłodnego napoju.

REUMPAPAI
    , znalazłam mało informacji

Kolejny wart polecenia lek roślinny, oparty również na tradycyjnej, dalekowschodniej medycynie to REUMPAPAI.
    Swoje właściwości lek ten zawdzięcza skojarzonemu działaniu: przeciwzapalnemu, przeciwobrzękowemu i przeciwbólowemu. To owoc retrofracti, kora cynamonowa i korzeń lukrecji dostarczają naturalnych substancji biologicznie czynnych zawartych w tym preparacie. Chińczycy już od bardzo dawna używają owoców retrofracti do łagodzenia różnych rodzajów bólu, szczególnie zaś nerwobólów. Stosują je także w przypadku zapaleń stawów, obrzęków, zmniejszonej siły mięśniowej. Z kolei kora cynamonowa posiada udowodnione działanie wspomagające leczenie adjuwantowego zapalenia stawów, a także łagodzi zaburzenia trawienia. Lukrecja, nazywana często ulubionym lekiem chińskiej medycyny ludowej, wspomaga działanie wielu leczniczych substancji. Zawarta w jej korzeniu glicyryzyna, będąca ponad 50 razy słodsza od sacharozy, jest znanym środkiem odtruwającym, który jak ostatnio wykazano, ma nawet zdolność do unieszkodliwiania niebezpiecznej toksyny tężcowej. Wyciąg z korzenia lukrecji ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe, a także ochrania ściany żołądka, przed kwasem solnym i pepsyną, dodatkowo stymulując produkcję ochronnego śluzu. REUMPAPAI jest zalecany w leczeniu bólów stawowych (w tym choroby zwyrodnieniowej stawów) i mięśniowych. Pomaga złagodzić nerwobóle, związane z takimi schorzeniami jak rwa kulszowa, barkowa czy zapalenie korzonków nerwowych.

Salicortex

Skład: Składniki pomocnicze: koloidalny dwutlenek krzemu, skrobia ziemniaczana.
    1. Co to jest lek Salicortex i w jakim celu się go stosuje
    Salicortex jest preparatem w postaci niepowlekanych tabletek o barwie zielonkawej. Stosuje się go w chorobach z „przeziębienia”, z gorączką oraz pomocniczo w dolegliwościach reumatycznych.
    Grupa farmakologiczno-terapeutyczna N 02 BA

2. Zanim zastosuje się preparat Salicortex:

Stosowanie preparatów zawierających korę wierzby nie jest zalecane u osób z nadwrażliwością na salicylany, niesterydowe leki przeciwzapalne oraz u osób z astmą (ze względu na możliwość wywołania skurczu oskrzeli).
    Kora wierzby może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych takich jak heparyna oraz pochodne kumaryny.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Salicortex, gdy:
    występuje ostra niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niedobór glukozo-6-fosfatazy. W powyższych przypadkach stosowanie leku jest możliwe jedynie pod kontrolą lekarza.

Stosowanie leku Salicortex u dzieci:
    Nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia.

Ciąża:
    Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas ciąży skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią:
    Brak danych dotyczących bezpieczeństwa. Możliwość stosowania podczas laktacji skonsultować z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
    Nie upośledza zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

3. Jak stosować lek Salicortex?
    Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 - 3 tabletki 3 razy dziennie po jedzeniu. Zaleca się popicie dużą ilością ciepłego płynu.

4. Możliwe działania niepożądane:
    Salicortex może powodować objawy nadwrażliwości takie jak świąd, pokrzywka lub astma oraz objawy ze strony układu pokarmowego. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.
    W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

5. Przechowywanie leku Salicortex:
    Przechowywać w temperaturze pokojowej (tj. od 15°C do 25°C), w pomieszczeniach suchych i przewiewnych. Nie należy stosować preparatu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu
    Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Zapisany
    Dec 2002
    ZooGagi
    3

Domyślnie

I jeszcze zagadnienia kliniczne i leczenie schorzeń ruchu zamieszczonych w książce "Homotoksykologia weterynaryjna z elementami homeopatii".

Discospondilitis

Wrodzone zwyrodnienie stawów biodrowych - dysplasja

Dyskopatia
    [/size]

Zniekształcające zwyrodnienie kręgów

Zwyrodnienie stawów

Pozdrawiam Olga
    www.OlgaSmile.com

Super Miłośnik Zwierząt Baśka's Avatar
    Zapisany
    Dec 2003

Domyślnie Odp: Kulawizny - wspomaganie leczenia dodatkami pokarmowymi.

Cześć!
    Czy ktoś stosował u swojego pupila preparat LITOZIN FORTE. Podpowiedziano mi ten lek w związku z moimi bólami reumatycznymi i może mogłabym dzielić się nim z Bobim. Moje białe cielątko (w listopadzie skończy 10 lat) czasami kulejące obecnie dostaje CANI AGIL i służy mu. LF byłby tańszy od CA, ale czy w przypadku psów jest skuteczny?

Domyślnie Odp: Kulawizny - wspomaganie leczenia dodatkami pokarmowymi.

Podnoszę zapytanie dotyczące preparatu LITOZIN FORTE. Rzuciła mi ten temat osoba posiadająca psa z kulawizną. Cy ktoś stosował go u futrzaka?
    Nie należy mylić prawdy z opinią większości.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zasady Postowania