Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 3678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 106 do 120 z 142
    Hiper Gold Miłośnik Zwierząt kalfas's Avatar
    Zapisany
    Jun 2006

Domyślnie Odp: Najlepsze hodowle cao w polsce i europie

Cytat Napisane przez Prometeusz Zobacz post
    W liniach wystawowych o agresji do ludzi też mowy być nie może.
    I psy z agresją do ludzi traktowane się jako wadliwe psy.
    Prometeusz,juz Ci kiedys pisalem.
    Ogromna wiekszosc hodowcow hoduje dla kasy.
    Skoro sprzedaz podyktowana jest modą oraz klientella patrzy na CACIBY i wystawowe chempiony, to tak tez beda CAŁO hodowane.
    Gdyby potrzeba bylo CAŁO złobnego, stroza,pasterza, itp. i z hodowli takich psow byla by kasa, ci sami ludzie hodowali by je nawet pod szyldem Kola Gospodyn Wiejskich gdyby to wlasnie gwarantowalo im sukces.
    Z milosci do ZKWP nikt psow w tej organizacji nie hoduje, to milosc do czego innego, zgadnij.
    bullmastiffy i boerboele

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Nov 2010

Cytat Napisane przez kalfas Zobacz post
    Goramak jest jaki jest, fakt ze to "czlowiek-cytat", ale nie ukrywam ze dzieki temu mam latwy dostep do ciekawych zrodeł.
    .
    Dziękuję.

Kiedyś pokazałem psychologowi wysokiej klasy to co pisze Goramak i powiedział mi dokładnie to sam na temat Goramaka co ty tu napisałaś.
    Od wtedy zrobiło mi się faceta żal.
    Wow niezle masz,aż tak bardzo podchodzisz do tego emocjonalnie?chyba nie warto....bo widzisz prometeusz ludzie jedni są tacy drudzy inni.Ja sam goramaka negowałem,ale mi przeszło.W sensie-on nic złego nie robi,przeczytałem artykuły które mi podesłał,pokrywają się z jego opiniami,od dłuższego czasu nie daje się wciągnąć w przepychanki i pyskówki.Zaczął reprezentować poziom.-hodofcy hodujący od lat nie pokazują tyle wygrzebanych w necie wiadomosci na temat cao co on.W niektórych opiniach mam zdanie takie jak on,to co fci robi z psami,co niektórzy hodowcy robią by sprzedać....itp.
    sześć tysięcy lat to dużo.......

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2010

Cytat Napisane przez sibaj-mysior Zobacz post
    Wow niezle masz,aż tak bardzo podchodzisz do tego emocjonalnie?chyba nie warto....bo widzisz prometeusz ludzie jedni są tacy drudzy inni.Ja sam goramaka negowałem,ale mi przeszło.W sensie-on nic złego nie robi,przeczytałem artykuły które mi podesłał,pokrywają się z jego opiniami,od dłuższego czasu nie daje się wciągnąć w przepychanki i pyskówki.Zaczął reprezentować poziom.-hodofcy hodujący od lat nie pokazują tyle wygrzebanych w necie wiadomosci na temat cao co on.W niektórych opiniach mam zdanie takie jak on,to co fci robi z psami,co niektórzy hodowcy robią by sprzedać....itp.
    No ja też uważamy tak jak ty czy Goramak że FCI to syf psuje każdą jedna rasę, może poza jakiś wyjątkami np. malinosy są ok prowadzone.
    Każdy kto siedzi w psach jakiś czas i lubi mocne psy powie to samo że ZKP psuje psy.
    Tylko jedni o tym piszą i mówią a inni wolą temat przemilczeć bo im ta prawda psuje biznes.

Suma suma smaru to Goramak robi więcej dobrego nisz złego.

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2010

Cytat Napisane przez kalfas Zobacz post
    Prometeusz,juz Ci kiedys pisalem.
    Ogromna wiekszosc hodowcow hoduje dla kasy.
    Skoro sprzedaz podyktowana jest modą oraz klientella patrzy na CACIBY i wystawowe chempiony, to tak tez beda CAŁO hodowane.
    Gdyby potrzeba bylo CAŁO złobnego, stroza,pasterza, itp. i z hodowli takich psow byla by kasa, ci sami ludzie hodowali by je nawet pod szyldem Kola Gospodyn Wiejskich gdyby to wlasnie gwarantowalo im sukces.
    Z milosci do ZKWP nikt psow w tej organizacji nie hoduje, to milosc do czego innego, zgadnij.
    Ja o tym doskonale wiem ale sam wiesz że są ludzie co lubią psy a nie wystawowe modelki i modeli.
    Tylko tu chodzi oto że są ludzie co by się wzięli za hodowle psów z charakterem a kliknięci też się znajdą tak jak na sportowe auta np.
    Tylko nikt się za to nie weźmie bo nie chce się nikomu walczyć z świtą ZPK i ich fanatykami
    ( przykład masz samrmacji pomijać fakt czy te psy są dobre czy nie, nikt nie widział w realu a jazda miał od psudo itp. )
    Są hodowcy który cenią psy mocne ale siedzą w ZKP sami się zmieniają i patrzą na psy pod kontem wystaw.

Patrzy w krajach bardzie rozwiniętych kynologiczne są organizacje zrzeszając używkowe molosy.
    Do polski też to przyjdzie za jakiś czas im więcej się będzie o tym pisać i mówić tym szybciej dojdzie to do nas.

ZĘBY PSA OBROŃCY
    Autor : Zofia Mrzewińska
    MOTTO:

Chyba wobec żadnego zwierzęcia na świecie nie wykazujemy się aż taką niekonsekwencją i brakiem odpowiedzialności. Żadnemu nie stawiamy tak niewiarygodnie wysokich wymagań. I tylko na psa przerzucamy bezlitośnie własną agresję i strach.

DARMOWY BODYGUARD
    Zdrowy bodyguard ma w paszczy 42 zębiska, na potężnych kłach może bez trudu utrzymać ciężar własnego ciała. Pensji płacić mu nie trzeba, przy misce nie kaprysi, urlopu także nie dostaje ani do żadnych związków zawodowych nie należy. Wystarczy kupić, nieco podchować, ewentualnie mniej czy bardziej fachowo rozdrażnić, a potem tylko wskazać cel z okrzykiem – bierz go!

GRYŹĆ , GRYŹĆ , GRYŹĆ
    Przeglądając ogłoszenia o szkoleniu psów można przecież odnieść wrażenie, że za każdym rogiem ulicy nieustannie czyhają uzbrojeni mafiosi. W absolutnie nie kontrolowanych psich szkółkach oferuje się wszystkim chętnym przygotowanie psów do obrony cywilnej, nie wspominając już o skutkach prawnych użycia psa wyszkolonego do atakowania ludzi. Na testach, obowiązkowych dla niektórych ras, prowokuje się zachowania agresywne, drażniąc celowo zwierzę. Ogromne emocje budzą zawody i pokazy obrony sportowej, czyli takie, gdzie psy w ściśle określony regulaminem sposób chwytają za ochronny rękaw lub atakują ubranego w pełny kostium pozoranta.

Podsycana przez niejednych hodowców wiara w skuteczność zębów body guarda przysparza tych klientów, dla których pies ma być przede wszystkim stróżem i obrońcą. Wszystko jedno, jakiej jest rasy, ma być ostry, nieufny, nieustraszony i nieprzekupny, ma gryźć, gryźć, i jeszcze raz gryźć.

WYMAGANIA kontra MOŻLIWOŚCI
    Warto jednak bez emocji przeanalizować tak wymagania, jak i psie możliwości spełnienia się w roli stróża terenu i obrońcy.

Czworonożny stróż ma szansę na skuteczną i bezpieczną pracę tylko wtedy, jeśli na jego pierwszy sygnał pojawi się z pomocą człowiek. Żaden pies nie będzie przeszkodą dla fachowych włamywaczy, bo przed pierwszą próbą wtargnięcia zostanie zabity, otruty, unieszkodliwiony w każdy możliwy sposób. Psy pozostawione samym sobie, ujadające nieustannie za płotami, co najwyżej odstraszą amatora cudzych jabłek, zaatakują listonosza i przechodnia, ale nie dadzą gwarancji bezpieczeństwa mieszkańcom domu. Trzymane na łańcuchach mogą już tylko ujadać, lub pogryźć ze śmiertelnego strachu każdego, kto znajdzie się w zasięgu łańcucha. I dlatego znacznie częściej czytamy w mediach o bestii, która pogryzła dziecko sąsiadów lub właścicieli, niż o bohaterskim psie stróżującym, wyganiającym samodzielnie bandę złoczyńców z ogrodu.
    A przecież ta bestia zachowała się także absolutnie zgodnie z otrzymanym wychowaniem lub brakiem wychowania, odpowiednio do rodzaju otrzymanego wyszkolenia, zgodnie z warunkami życia, jakie od szczeniaka stworzono zwierzęciu. Bo pies nie potrafi samodzielnie bezbłędnie ocenić, kiedy powinien używać zębów. Dziecko właściciela, o ile pies nie został z nim prawidłowo poznany, jest dla zwierzęcia obce. A obce dziecko wchodzące na pilnowany teren może być dla psa takim samym intruzem jak uzbrojony bandyta. Tyle że bandyta najpierw zabije psa, a potem – właściciela.

Żaden pies na świecie, choćby miał nie 42, a 84 zęby, nie zapewni właścicielowi nieśmiertelności. Wymyśliliśmy tyle sposobów na skrzywdzenie naszego bliźniego, lepiej przecież przewidującego i oceniającego rodzaj zagrożenia niż pies, że czas już pozbyć się złudzeń.

Mimo to miejski „cywilny” bodyguard na łapach jest postrzegany zbyt często niczym silny, mądry i odważny starszy brat, który wezwany na ratunek przybiegnie do piaskownicy, poradzi sobie z odebraniem naszego wiaderka, pogrozi palcem lub przyłoży klapsa niegrzecznemu koledze. Tymczasem pies, który w najbliższej psiej szkółce niekoniecznie fachowo nakłaniany był do pełnienia roli obrońcy, na ulicy może okazać się niebezpieczny w sytuacji, w której realnego zagrożenia nie ma – i nieskuteczny wtedy, gdy prawdziwe zagrożenie jest. Pies w mieście, na ulicy, może swoją obecnością pomóc uniknąć co najwyżej przypadkowych zaczepek, ludzie instynktownie bardziej boją się ugryzienia, niż uderzenia ręką. Jeśli ktoś atakuje człowieka idącego z psem – to znaczy, że nie boi się psich zębów, że ma dla właściciela przykrą niespodziankę.

Dlaczego w takim razie policja całego świata chętnie i z dobrymi rezultatami używa psów do pilnowania porządku, w ulicznych patrolach, czy w brygadach antyterrorystycznych?

Odpowiedź jest prosta – za psem służbowym stoi uzbrojony policjant, przygotowany i wyszkolony do użycia najrozmaitszych środków przymusu. Za psami z brygad antyterrorystycznych idą fachowcy nie gorsi od tych, z którymi będą walczyć.

Pies może zginąć pierwszy, bo przecież podczas treningów zawsze zwyciężał i nie ma pojęcia, że to już nie jest trening. Nie zdaje sobie sprawy, czym mu grozi atak. Tylko na filmikach, zawieszanych w Internecie, uciekający ciężarówką przestępca wystawia za szybę ramię tak, aby pies miał za co złapać – i tylko na tych filmikach pies nigdy nie pada ofiarą w walce. Śmierć zwierzęcia, podobnie jak ryzyko ponoszone przez człowieka, są wliczane w koszty utrzymania społecznego ładu. Bez oczekiwania cudów nieustraszoności od bohaterskiego psa.

Oczekiwanie od psa świadomej nieustraszoności i bohaterstwa jest czymś absurdalnym. Każdy normalny pies, każde w miarę inteligentne zwierzę, o ile oczywiście ma możliwość wyboru zachowań, unika na co dzień groźnego w skutkach starcia z silniejszym od siebie przeciwnikiem. Żaden normalny pies nie czuje potrzeby ustawicznej walki z człowiekiem ot, tak, dla jakichkolwiek ideałów, nie dąży sam z siebie do takiej walki. Straszliwe kły i łamacze służą przede wszystkim zdobywaniu pożywienia, zabijaniu zdobyczy. I psie, i wilcze stado utrzymuje przy życiu umiejętność współpracy, nie ustawicznych walk. Wiele wrodzonych rytuałów psich zachowań, także wszelkie sygnały ostrzegawcze i pojednawcze mają przede wszystkim na celu umożliwienie uniknięcia konfliktów. Gesty poddania, podporządkowania się, nie są dla psa czymś hańbiącym ani nienaturalnym. Gdyby było inaczej, pies nie potrafiłby podporządkować się żadnemu człowiekowi.

Nic to, że wymyślono tysiące rodzajów broni, groźniejszej niż psie zęby, nic to, że najwięcej korzyści we wszelkich służbach przysporzyły psy pracujące nosem. Nic to, że pies jest jedynym zwierzęciem na świecie, które chce i potrafi służyć człowiekowi swoimi możliwościami psychicznymi – nadal nasz „najlepszy przyjaciel” bywa z najwyższym uznaniem oceniany według tego, na ile mocno potrafi gryźć. Fascynacja agresją, możliwością skłonienia psa do walki z ludźmi, chęć posiadania w zwierzęciu własnego niebezpiecznego dla otoczenia bodyguarda nie spotyka się z dezaprobatą.

Szkolenie psów do aktywnego stróżowania i cywilnej obrony nie podlega żadnej kontroli. Nie dziwimy się nawet, gdy pies, kupiony do stojącego w ciasnej szeregowej zabudowie domu, pobudzany jest do atakowania ludzi. A potem, wbrew wszelkiej logice, nie właściciel ani nie trener, ale pies, jeśli już zębów użyje, będzie okrzyknięty straszliwą bestią. Za zachowanie zgodne z wymaganiami i oczekiwaniami człowieka, może być przez człowieka skazany na śmierć.

Chyba wobec żadnego zwierzęcia na świecie nie wykazujemy się aż taką niekonsekwencją i brakiem odpowiedzialności. Żadnemu nie stawiamy tak niewiarygodnie wysokich wymagań. I tylko na psa przerzucamy bezlitośnie własną agresję i strach.

Zofia Mrzewińska

I na dodatek ładne zdanie z Dogomanii :

Tlumaczyć w Polsce, ze pies nie jest od gryzienia ludzi, to jak kopać się z koniem.

Ku rozwadze wszystkich orędowników żłobych Azjatów-
    ZAPRASZAM DO GALERI I NA STRONKĘ
    https://www.facebook.com/#!/dzikaazja

TEL : 501-955-346 do hodowli DZIKA AZJA

Aktywny Miłośnik Zwierząt Jawor^'s Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Ja o tym doskonale wiem ale sam wiesz że są ludzie co lubią psy a nie wystawowe modelki i modeli.
    Tylko tu chodzi oto że są ludzie co by się wzięli za hodowle psów z charakterem a kliknięci też się znajdą tak jak na sportowe auta np.
    Tylko nikt się za to nie weźmie bo nie chce się nikomu walczyć z świtą ZPK i ich fanatykami
    ( przykład masz samrmacji pomijać fakt czy te psy są dobre czy nie, nikt nie widział w realu a jazda miał od psudo itp. )
    Są hodowcy który cenią psy mocne ale siedzą w ZKP sami się zmieniają i patrzą na psy pod kontem wystaw.

Patrzy w krajach bardzie rozwiniętych kynologiczne są organizacje zrzeszając używkowe molosy.
    Do polski też to przyjdzie za jakiś czas im więcej się będzie o tym pisać i mówić tym szybciej dojdzie to do nas.
    jest kilka hodowli które cenią sobie charakter, i tylko i wyłącznie hodują pod takim kątem, są też pojedyńcze psy ktróe dobrze skojarzone mogą dać dobre użytkowo psy
    ja sam lubie mocne psy, takie mam założenie hodowlane, charakter priorytet, są ludzie co mnie wyśmieli, bo wystawy to priorytet, że bez tego nic nie zdziałam, trudno, majątku na tym najwyżej nie zarobie
    ale nie dziwie się ludziom, żeby rozmnażać, trzeba te zas.rane testy psychiczne zaliczyć, i te kilka wystaw. Testów moje jeszcze nie zaliczyły ale zrobią to^^ a na wystawach już miałem dużo problemów, bo pan sędzia np chciał włożyć ręke do pyska, a ludzie przyzwyczajeni do potulnych misiów chodzą i ocierają sie o psy, na każdej wystawie znajdzie sie grupa ludzi, którzy patrzą na mnie jak na zwyrola, znajdą sie też tacy którzy docenią i pogratulują dbrego charakteru, i mimo że nie dałem jeszcze żadnego mitu, to już sie namęczyłęm z nimi w chol.ere
    pewnie zaraz znajdzie sie kilka osób które na mnie najedzie, ale fakt jest taki że jak sie chce to można, trzeba sie namęczyć, nakombinować a łątwo naperwno nie jest, i na pewno nie zarobi sie tyle co na pudelkach wystawowych, bo nie ukrywam że nawet ludzie którzy chcą nabyć u mnie w przyszłości szczeniaka (ze wzgledu na charakter) to pytają sie i tak o chempiony z rodowodów itp itd...
    pozdrawiam
    pozdrawiam
    Przemek

Doświadczony Miłośnik Zwierząt aga555's Avatar
    Zapisany
    Nov 2010

pewnie zaraz znajdzie sie kilka osób które na mnie najedzie, ale fakt jest taki że jak sie chce to można, trzeba sie namęczyć, nakombinować a łątwo naperwno nie jest, i na pewno nie zarobi sie tyle co na pudelkach wystawowych, bo nie ukrywam że nawet ludzie którzy chcą nabyć u mnie w przyszłości szczeniaka (ze wzgledu na charakter) to pytają sie i tak o chempiony z rodowodów itp itd...
    pozdrawiam
    "Jak się chce, to można" Dokładnie tak. Pierwszy raz w życiu jadę na polskiego sędziego w niedzielę - strasznie jestem ciekawa jak to będzie, bo takie tu horrory opowiadacie o tych wystawach w PL, że się wierzyć nie chce.

Aktywny Miłośnik Zwierząt Jawor^'s Avatar
    Zapisany
    Aug 2011

Cytat Napisane przez aga555 Zobacz post
    "Jak się chce, to można" Dokładnie tak. Pierwszy raz w życiu jadę na polskiego sędziego w niedzielę - strasznie jestem ciekawa jak to będzie, bo takie tu horrory opowiadacie o tych wystawach w PL, że się wierzyć nie chce.
    ja wchodząc na ring odrazu mówię do sędziego że pies jest "agresywny" jak psiaki były małe zdarzyłą się Pani co pchała łapy, chciała mi udowodnić że to nie możliwe, jak Tajga warkneła to sie zdziwiła....
    Natomiast zdziwiłem sie 2 razy, w bydgoszczy, i w nowym dworze mazowieckim, w bydgoszczy, sędzia powiedział że bardzo dobrze że go ostrzegam i że on szanuje psy z charakterem, a potem dodał że nie jest na tyle głupi, żeby pchać ręce - szacunek (w karcie zaznaczył bardzo dobry temperament) a w NDM Pani sędzia powiedziała że bardzo dobrze że ma charakter, wkońcu to azjata (a wcześniej jakiś azjat lizał ją po twarzy....) jak porównywała o NSWR podeszła do mnie (oczywiście z dystansem) i mówi, "on tylko chodzi i poluje" a potem jeszcze raz pochwaliła, że dobrze że zostały jeszcze nieliczne takie psy
    nie mniej jest ciężko, bo ludzie na wystawach - brak słów, pies stoi w kagańcu, a ci biegną na niego, pchają ręce, puszczają same dzieci, a jak pies warknie to oburzeni.... a najlepiej, jak to możliwe że on szczeka?! przecież jesteśmy na wystawie.....

te horrory to prawda, wszystko zależy od sędziego, ja trafiłem na dwóch bardzo dobrych nie mniej jednak powtarzam, z psem charakternym nie ma lekko....
    powodzenia! a gdzie na wystawe i do kogo jedziesz??
    pozdrawiam
    Przemek

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Nov 2010

Cytat Napisane przez mysza11 Zobacz post

Ku rozwadze wszystkich orędowników żłobych Azjatów-
    Ku rozwadze wszystkich orędowników Azjatów -( bez odpowiednich cech charakteru, np. bez złoby), którzy chą kupic psa do ochrony:

http://www.youtube.com/watch?v=AY0RS...ayer_embedded#!

Na wystawie czy tez na testach hodowlanych takich jak w RP, ten sam piesek prawdopodobnie zachowa się tak:

http://www.youtube.com/watch?v=NAO3T...ayer_embedded#!

i dostanie uprawnienia hodowlane. Z oceną ,zrównoważony.... z adekwatną reakcją do otoczenia- brak agresji.

Na filmikach jest ten sam piesek z rodowodem.

Zapisany
    Nov 2010

Jadę do Zabrza, sędziuje p. Mrowiec. W zeszłym roku byłam w Nowym Targu, ale sędziował słowacki (zresztą świetny) sędzia p. Havelka, więc się nie liczy.

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2010

Cytat Napisane przez Jawor^ Zobacz post
    jest kilka hodowli które cenią sobie charakter, i tylko i wyłącznie hodują pod takim kątem, są też pojedyńcze psy ktróe dobrze skojarzone mogą dać dobre użytkowo psy
    ja sam lubie mocne psy, takie mam założenie hodowlane, charakter priorytet, są ludzie co mnie wyśmieli, bo wystawy to priorytet, że bez tego nic nie zdziałam, trudno, majątku na tym najwyżej nie zarobie
    ale nie dziwie się ludziom, żeby rozmnażać, trzeba te zas.rane testy psychiczne zaliczyć, i te kilka wystaw. Testów moje jeszcze nie zaliczyły ale zrobią to^^ a na wystawach już miałem dużo problemów, bo pan sędzia np chciał włożyć ręke do pyska, a ludzie przyzwyczajeni do potulnych misiów chodzą i ocierają sie o psy, na każdej wystawie znajdzie sie grupa ludzi, którzy patrzą na mnie jak na zwyrola, znajdą sie też tacy którzy docenią i pogratulują dbrego charakteru, i mimo że nie dałem jeszcze żadnego mitu, to już sie namęczyłęm z nimi w chol.ere
    pozdrawiam
    Ja to widzę tak że w życiu trzeba się określić jasno co się robi i w którą stronę się i dzidzie jeśli ktoś hoduje psy na wgląd to jeździ na wystawy aby podać psy fachowej i obiektywnej ocenie.
    Jeśli ktoś hoduje psy pod względem charakteru i sprawności to jezydzi na tego typu testy gdzie pies podany jest fachowej i obiektywnej opinia eksperta w tej dziedzinie.

Bo to że pies zawarczy ,obszczeka czy ugryzie czy próbuje ugryź nie czynie
    z niego wojownika czy ochroniarza.
    Tu potrzebny jest fachowy test.

pozdrawiam

Hiper Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2010

Cytat Napisane przez Jawor^ Zobacz post
    , z psem charakternym nie ma lekko....
    powodzenia! a gdzie na wystawe i do kogo jedziesz??
    Jak się lubi po wystawach jeździć to lepiej kupić sobie psa towarzyskiego.
    Jak się ma psa z charterem to lepiej udać się z nim w miejsce gdzie będzie mógł się nim wykazać.

Zapisany
    Nov 2010

Ja to widzę tak że w życiu trzeba się określić jasno co się robi i w którą stronę się i dzidzie jeśli ktoś hoduje psy na wgląd to jeździ na wystawy aby podać psy fachowej i obiektywnej ocenie.
    Jeśli ktoś hoduje psy pod względem charakteru i sprawności to jezydzi na tego typu testy gdzie pies podany jest fachowej i obiektywnej opinia eksperta w tej dziedzinie.

Bo to że pies zawarczy ,obszczeka czy ugryzie czy próbuje ugryź nie czynie
    z niego wojownika czy ochroniarza.
    Tu potrzebny jest fachowy test.

pozdrawiam
    A jaki to jest - ten fachowy test ?

Super Miłośnik Zwierząt rufi_Azjata's Avatar
    Zapisany
    Feb 2011

Cytat Napisane przez aga555 Zobacz post
    Jadę do Zabrza, sędziuje p. Mrowiec. W zeszłym roku byłam w Nowym Targu, ale sędziował słowacki (zresztą świetny) sędzia p. Havelka, więc się nie liczy.
    Oceniał nas ten sędzia na mojej pierwszej wystawie w Zielonej Górze 2 lata temu,rzeczowy konkretny lubi mocne psy,nie podchodzi zbyt blisko do psów i stara się ich nie dotykać.Wklejam link do krótkiej i obiektywnej opinii

http://www.duchygor.pl/ocena_sedziow.html
    Pozdrawiam Martyna

,,Urodziłeś się Ch***m gentelmanem nie umrzesz"

Zasady Postowania