Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 17 123612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 255
    Super Miłośnik Zwierząt Gofrzasta's Avatar
    Zapisany
    May 2010

Domyślnie Padaczka - epilepsja - padaczka idiopatyczna

Przed chwilą dostałam wiadomośc o zachorowaniu na padaczkę znajomego dożka.
    Nie znam nikogo, kto miałby chorego doga, a na forum znalazłam kilka pojedyńczych postów.
    Mam prośbę o zebranie wszystkich informacji(przebieg, wiek w jakim się ujawniła, czynniki wywołujące, dziedziczenie), doświadczeń na temat tej choroby w jednym miejscu, może komuś się przyda, a ciekawym pozwoli poznac ją bliżej.
    Dziękuję.

Hiper Miłośnik Zwierząt akroksa's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

Domyślnie Odp: Padaczka - epilepsja - padaczka idiopatyczna

Porozmawiaj z Fur ona ma w hotelu doga Sama, który ma dość ciężki przypadek padaczki.

Moja mama ma psa z padaczką ale nie jest to "ostra postać" przy lekach ataki zdarzają się baaardzo rzadko.

Giga Miłośnik Zwierząt carollajna's Avatar
    Zapisany
    Sep 2009

w necie jest dużo artykułów.
    i tak jak Akroksa napisała, leki b. pomagają
    "Podążaj za białym królikiem"

-to jakiś koszmar! to mongolskie dziecko.
    -nie mongolskie tylko JEDI

Cytat Napisane przez akroksa Zobacz post
    Porozmawiaj z Fur ona ma w hotelu doga Sama, który ma dość ciężki przypadek padaczki.

Moja mama ma psa z padaczką ale nie jest to "ostra postać" przy lekach ataki zdarzają się baaardzo rzadko.
    Biga???

Błekitny Ernest adopcyjny ma padaczkę, z tego co wiem wystarczy systematycznie podawać leki, napady zdazały sie na poczatku, potem coraz bardziej sporadycznie.
    Ania & VIOLON (VITO) z BW

Giga Miłośnik Zwierząt Sylvia's Avatar
    Zapisany
    Feb 2004

Ja mam zaprzyjaźnionego psa z padaczką i wiem tyle, że jeśli ataki nie są częste (ten pies ma raz na kilka miesięcy) to nie podaje się żadnych leków, bo ich skutki uboczne są o wiele bardziej groźne niż ataki z taką częstotliwością, jak u niego. Ewa, niech znajoma poradzi się dobrego weta, każdy przypadek padaczki jest inny.
    http://elcorazon.blog.pl/

"Dog Niemiecki - już nie Pies, jeszcze nie Człowiek"

Witam mam takie pytanie czy jak kupujemy pieska z hodowli która jest zarejestrowana w związku kynologicznym to taki piesek ma prawo zachorować własnie na ostrą padaczkę.. Z tego co się wyczytałem nie powinno to się stać prosił bym o odpowiedz na to pytanko dziękuje z góry!!!ps jak powinien zachować się hodowca w takim przypadku wobec osoby która kupiła pieska od niego..

Cytat Napisane przez mikuska.25 Zobacz post
    Witam mam takie pytanie czy jak kupujemy pieska z hodowli która jest zarejestrowana w związku kynologicznym to taki piesek ma prawo zachorować własnie na ostrą padaczkę.. Z tego co się wyczytałem nie powinno to się stać prosił bym o odpowiedz na to pytanko dziękuje z góry!!!ps jak powinien zachować się hodowca w takim przypadku wobec osoby która kupiła pieska od niego..
    nie oczywiscie. Piesek z hodowli nie ma prawa zachorowac.
    A jak zlapie pchly, to hodowca musi Panu dac nowego niezapchlonego szczeniaka
    "Nie musicie mi dziękować, wystarczy mnie wielbić na klęczkach."
    www.pangeakennel.pl

Nie łudź się, że możesz poprawić rasę, pilnuj się, żeby jej nie popsuć !!

Pangea- czyli twoim zdaniem jeśli pies zachoruje na padaczkę, to hodowca jest czysty TAK, nie ponosi żadnej winy poprostu masz pecha!!!

Doświadczony Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    May 2006

Padaczka moze byc chorobą nabytą . Przyczyn jest bardzo dużo i trudno określiC skąd się wzięła . U nas nie miałam takiego przypadku , więc genetycznie po lini Axediusów nie ma . ( informuję , bo słyszałam już takie wiadomości w eterze)

Miałam za to jamnika szorstkowłosego z padaczką , ale nabytą . Jako szczeniak został ugryziony w głowę , podczas jedzenia przez duzego psa . Żył z ta przypadłością 10 lat , miał podawane leki p padaczkowe , było to jednak sporo lat temu , i niewiele wiadomo było o tej chorobie.

Cytat Napisane przez lucyna1 Zobacz post
    Padaczka moze byc chorobą nabytą . Przyczyn jest bardzo dużo i trudno określiC skąd się wzięła . U nas nie miałam takiego przypadku , więc genetycznie po lini Axediusów nie ma . ( informuję , bo słyszałam już takie wiadomości w eterze)

Miałam za to jamnika szorstkowłosego z padaczką , ale nabytą . Jako szczeniak został ugryziony w głowę , podczas jedzenia przez duzego psa . Żył z ta przypadłością 10 lat , miał podawane leki p padaczkowe , było to jednak sporo lat temu , i niewiele wiadomo było o tej chorobie.
    Lucynko ale ta plotka to chyba mowila o "starych" axediusach. Takich z przed 15 lat

To zastanawiajace ale nie znam w przeciagu ostatnich powiedzmy 5ciu lat zadnego doga z padaczka Wczesniej owszem........
    www.pangeakennel.pl

lucyna1 - witam panią serdecznie niestety padło to na Biankę i mamy kłopoty. Po około 5,5miesiącach piesek dostał pierwszego napadu i następne 3 były co 2 tygodnie dodam że bardzo ostre gdzie musiałem podawać wlewkę diazepanu żeby jej przeszło. Przeprowadzone zostały badania krwi gdzie jest wszystko wporządku i nastepnie za kilka dni zrobimy następujące badania:ALT,ALBUMINY,BILIRUBINA,GLUKOZA,Y-GT,KWASY ŻÓŁCIOWE,MOCZNIK,T4,FT4,CTSH,oraz jeszcze jedną morfologię. Bianka nie nabawiła się tak samo żadnych urazów głowy , żaden pies jej nie ugryzł . Suczka miał nam dostarczać radości a nie bólu i strachu...Podczas szoku zaczyna warczeć i szczekać na nas, co chyba każdy się zgodzi z tym że nie jest to przyjemne uczucie ....Obecnie piesek zażywa DIPROMAL i tak jak wcześniej pisałem DIAZEPAN -wlewki doodbytnicze podczas napadu...

Pangea to już poznałaś my mamy.. BIANKA jest po URODZIE AXEDIUS i po SCOOBISIU!!!

Hiper Miłośnik Zwierząt akroksa's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

Aniu tak chodziło mi o Biga

Nie wiem jak można miec pretensje do hodowcy, nie wydaje mi sie aby to była jego wina chyba, że ukył fakt iz matka bądź ojciec szczenika ja ma choć tu i tak nie wiem jak jest z "dziedziczeniem". Ja na padaczke patrzę jak na każda inną chorobę - jak jest trzeba leczyc i tyle. Da się z nią spokojnie żyć po dobrze dobranych lekach.

Ja tylko mogę podpowiedzieć, że jest dużo leków lepszych niż luminal bo go z uporem maniaka weci wypisują.

Cytat Napisane przez mikuska.25 Zobacz post
    Pangea to już poznałaś my mamy.. BIANKA jest po URODZIE AXEDIUS i po SCOOBISIU!!!
    bardzo mi przykro. Znajdzcie dobrego weta, ktory ma doswiadczenie w neurologii i pediatrii
    Ta padaczka podejrzewana (bo dowodow na dziedziczenie brak) o rodzinna padaczka pojawia sie miedzy 6-9 mies. Wczesniejsze napady drkawkowe moga swiadczyc o innej wadzie, metabolicznej lub fizycznej np krążenie wrotne-oboczne. Dlugi, trudny temat wymagajacy diagnosty z otwarym umyslem i wspolpracy wlasciciela. Kiedys polecalo sie zalozenie zeszytu w ktorym zapisuje sie WSZYSTKO co pies robil, jadl i co sie z nim dzialo oraz dokladny przebieg atakow. Czasem udaje sie znalezc jakas prawidlowosc.
    PS
    jakos nie cierpialam z powodu tej "nieznajomosci" nowych chorych dogow
    www.pangeakennel.pl

trudno wyszedłem na najgorszego chodź mam inne odczucia. Bianke kochamy i napewno ją będziemy leczyć, co już jest robione.Jest to najukochańsza suczka dla której zrobimy wszystko . ps. wybaczćie mi jak uraziłem któregoś z hodowców ....

Strona 1 z 17 123612 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania