Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 23

Domyślnie Obcinanie pazurów -czym, jak, kiedy?

Ważne: Uważam , ze trzeba maluszka juz od najmłodszego przyuczyć do obcinania pazurków. Nawet jak się nie ma jeszcze nic do obcięcia to i tak bierzmy malca raz w tygodniu i udawajmy ze obcinamy mu pazurki. Tylko po to , aby był przyzwyczajony do tej czynności. Obcinać samemu to nie problem jak pies jest przyzwyczajony

Obcinanie pazurków u psa nie powinno sprawiać kłopotu.
    Ale zacznijmy to robić juz u małego szczeniaczka.
    Pierwsze obcinanie powinien wykonać hodowca, ale jak widzę rożne zdjecia szczeniąt , które robią hodowcy, razi mnie gdy widać, że o obcięciu pazurków u szczeniaczka zapominają. A juz szczenięta niespełna miesięczne mogą się wzajemnie zadrapać (np. w oko) poprzez "zapominalstwo" dotyczące obcięcia pazurków.

Do obcinania szczenięcych pazurków świetne sa pokazane nożyczki

Jest zasada: im częściej obcinamy pazury mogą być krótko obcięte. Jeśli robimy to rzadko musimy zostawiać dłuższe pazury bo rdzeń jest wówczas dalej wysunięty -tkanka nerwowa (zaznaczona na czerwono)

A tak wygląda psi paznokieć z zaznaczoną tkanką nerwową oraz linia bezpiecznego ciecia:

Przewagę w obcinaniu psich paznokci maja właściciele psów z jasnymi pazurami. Wówczas widać jak i gdzie można uciąć pazurek.

Odcinamy jasną końcówkę pazura

Dobre są różnego rodzaju gilotynki do pazurów:

Jednak nie polegałabym na ogranicznikach bo to zalezy od długosci pazura u danego psa oraz częstości obcinania.

Pazury czarne obcinamy równo z poduszeczką. Pamiętać należy aby biorąc w rękę pazur nie "wyłuskać" go chodzi mi o to ze naciskając pazur możemy go wysuwać i chować . Linia ciecia - równo z poduszeczką - mierzona ma być przy schowanym pazurze. Pamiętajmy tez o przycinaniu bocznych pazurów.

UWAGA DLA NIEDOŚWIADCZONYCH: lepiej obcinać po kilka razy a mało niz "ciachnąć" za jednym razem za dużo. Bo obcięcie pazura nie boli psa to tak jak obcinanie naszych paznokci. Ale naruszenie rdzenia to juz sprawa bolesna i następnym razem pies nie da nam tego zrobić.

Jeśli jednak skaleczymy rdzeń należny go posypać zasypka "DERMATOL".

I przypominam: łatwiej nam będzie to robić jak pies jest przyzwyczajany od szczeniaka i ma dobre skojarzenia. Miłe , czułe słowa, głaskanie, smakołyki ale nie zrobienie krzywdy i sprawienie bólu. Dlatego częsciej a po troszeczku

NOWOSĆ: są również obcinacze do pazurów psich z funkcją wykrywania końcowej części pazura . Na obcinaczu jest zamontowany system światełek, które pokazują nam gdzie możemy a gdzie nie wolno ciąć. Lecz pamiętajmy one nie są uniwersalne. Sa dla psów małych, średnich i dużych

Koszt takiego obcinacza wynosi ok. wynosi 85 zł.

I jeszcze jedna fota tego super wynalazku:

Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Domyślnie Odp: Obcinanie pazurów -czym, jak, kiedy?

Przymiarka do obcinania pazurów u buldoga francuskiego:

Oglądamy jak długie są pazurki i ile trzeba przyciąć. Jeśli pazury są białe wtedy widać dobrze linię cięcia. Jeśli ciemne to wtedy pazurki ucinamy równo z poduszeczką.

Na koniec na rączki i pochwała za grzeczne zachowanie

buldożka "O'Panda Stellanova" ze swoja "Pańcią"
    Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Buldog francuski - szczeniaczek w hodowli Stellanova w wieku 2,5 miesiąca podczas obcinania pazurków:

Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

ja mam z tym problem, pies daje sobie obciac jeden pazur..a potem wyrywa sie i ucieka...

zawsze trzymam się linii bezpiecznego ciecia.. piesek ma prawie 4 miesiace. Na sam widok obcazków, zaczyna ode mnie odchodzic:/

Co robic?

Wally Balls

Cytat Napisane przez Wally Balls Zobacz post
    ja mam z tym problem, pies daje sobie obciac jeden pazur..a potem wyrywa sie i ucieka...

zawsze trzymam się linii bezpiecznego ciecia.. piesek ma prawie 4 miesiace. Na sam widok obcazków, zaczyna ode mnie odchodzic:/

Co robic?

Wally Balls

Ja Frankowi obcinałam już dwa razy (dlatego,że trzymam się zasady lepiej obciąć za mało niż za dużo...)
    Dwa razy było ok, obcinałam jak był troszkę śpiący i nie było problemu, po każdej łapce jakiś mały smakołyczek i pochwały, że mądry i jaki teraz elegancki.. No takie głupoty..

Ale ostatnio, przymierzałam się do obcinania, w Franek...gdzie tam?!
    Nie ma mowy nawet, pazury? - moje i nie ruszaj.
    Czasami sadzam go i łapki biorę i udaje, że coś tam robię... ciach, ciach (boże jak idiotka i daje smakołyk jak jest grzeczny i się nie wyrywa.
    I wtedy nie ma problemu.
    Ale biorę tylko obcinaczki i koniec.
    Ostatnio przez 30min obcięłam 1 pazur.

Mega Miłośnik Zwierząt Fredziae's Avatar
    Zapisany
    Sep 2011

Ja mojemu to muszę nelsona zakładać (taki chwyt w zapasach) nogami i rękami i dopiero mogę obcinać.
    Pozdrawiam, Anita.
    anteris.cba.pl

Administrator chyba powinien być bezstronny?

mam kilka rodzajów obcinaczek,gilotynek itp. mój kochaneczek ma czarne paznokcie i baaardzo delikatnie obcięłam mu czubki , ze strachu ,żeby nie skaleczyć. I wpadłam na extra sposób !!!!! dziewczyny ! każda z Was ma pewnie pilniczek z papieru ściernego do zgrubiałego naskórka, taki drobniutki , ścierający na pył.W pół godzinki obleciałam na krótko i okrągło wszystkie pazurki, wypolerowałam , a Tajson w tym czasie smacznie chrapał ....)) bo na rączkach pańci najbezpieczniej....polecam ! cała paczuszka pilniczków kosztuje 1,80 jestem szczesliwa jak nie wiem co ! buziaczki
    malwina

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Feb 2012

No ja idąc tym samym tropem zakupiłam kiedyś coś takiego:
    http://www.rossnet.pl/Produkt/Ideenw...re,103736,2636.

Teraz "operacja pazurki" przebiega szybko i bezboleśnie. A cena dużo niższa niż fachowych psich tego typu urządzeń.

Master Miłośnik Zwierząt obelix's Avatar
    Zapisany
    Oct 2012

Cytat Napisane przez andre_01 Zobacz post

Teraz "operacja pazurki" przebiega szybko i bezboleśnie. A cena dużo niższa niż fachowych psich tego typu urządzeń.
    Szczerze piszac,b. dobry pomysl z tym zestawem do pedicure´u.Ja do tej pory z powodzeniem uzywam gilotynki,ale Twoja propozycja jest niezlaIle czasu trwa doprowadzenie lapek Beniusia do porzadku tym sposobem?
    Pozdrawiaja Lolek,Torro i Joanna

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Feb 2012

Oj, nie wiem, bo teraz to tylko jakieś pojedyncze zabiegi wykonujemy. Jak był mały to max 10 min. Taki fachowy sprzęt miała hodowczymi (kupiony na wystawie) ale ja nigdzie podobnego nie mogłam znaleźć. Był wprawdzie w zooplusie ale opinie miał nienajlepsze.
    A tu i cena fajna i nam się sprawdził.

Starszy Miłośnik Zwierząt Enka's Avatar
    Zapisany
    Feb 2013

Cytat Napisane przez andre_01 Zobacz post

heheh niczym w salonie kosmetycznym

Super Miłośnik Zwierząt arahne's Avatar
    Zapisany
    Dec 2012

Ja zawsze chodzę do weta na podcięcie pazurków robi to za darmo wiec czemu by nie korzystać

Mój Chuck też jest bardzo niespokojny podczas obcinania pazurków. Zawsze chodzilam z nim do weta,ale teraz mam zamiar zakupic obcinaczki i sama sie z tym uporac zobaczymy co z tego wyjdzie...

Cytat Napisane przez Asia89 Zobacz post
    Mój Chuck też jest bardzo niespokojny podczas obcinania pazurków. Zawsze chodzilam z nim do weta,ale teraz mam zamiar zakupic obcinaczki i sama sie z tym uporac zobaczymy co z tego wyjdzie...
    Spoko -dasz radę najlepiej w dwie osoby jedna trzyma druga obcina i po malutku
    Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

Cytat Napisane przez stellanova Zobacz post
    Spoko -dasz radę najlepiej w dwie osoby jedna trzyma druga obcina i po malutku
    Tak chyba bedziemy musieli zrobić, bo nasz Chuck to bardzo ruchliwy piesio

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania