Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 26
    Starszy Miłośnik Zwierząt monika84's Avatar
    Zapisany
    Feb 2012

Domyślnie Narośl na oku-pomocy!

Witam Was serdecznie, dziś u mojej Buni na jednym oku zauważyłam dosyć sporą narośl, jest to spuchnięte białko w dolnej rogówce, wygląda jak wielka krosta, jest tak spuchnięta że nachodzi wręcz na tęczówkę, pojawiło jej się to dosłownie w przeciągu godziny i nie wiem czym jest spowodowane, czy to reakcja na jakieś uderzenie, choć śladu od uderzenia nie ma, czy też alergiczna(dostała dziś kawałeczek takiego batona drobiowego).Sama nie wiem i strasznie się martwię.Co robić?Wpuściłam jej kropelki do oczu Starazolin, ale nie wiem czy to coś da...

Tak to wygląda:

Mega Miłośnik Zwierząt Chefrenek's Avatar
    Zapisany
    Mar 2007

Domyślnie Odp: Narośl na oku-pomocy!

To jest gruczoł trzeciej powieki. Zrób tak. Zamknij oko i pomasuj dolną powiekę w kierunku kącika oka (nie dotykając gruczołu) aż nie wróci na swoje miejsce.

www.buldogfrancuski.org

"What is your interest?"..."The truth"!

Zapisany
    Feb 2012

Jejeku nic to nie dało , może źle to robię, czy to samo wróci do normy?Co to za przypadłość?Mam się martwić?

Zapisany
    Mar 2007

Cytat Napisane przez monika84 Zobacz post
    Jejeku nic to nie dało , może źle to robię, czy to samo wróci do normy?Co to za przypadłość?Mam się martwić?
    Spróbuj jeszcze raz. Bez paniki. To jest wypadanie gruczołu trzeciej powieki. Tak się czasem dzieje. Jeśli sam się nie schowa to musisz iść z tym do weta.

www.buldogfrancuski.org

Mojemu to nie pomogło, kropelki od veta też nie, miał podszycie trzeciej powieki. Jest tu na forum wątek o tym.
    pozdrawiam

Zapisany
    Feb 2012

Udało się!Musiałam dłużej pomasować i sie schowało...DZIEKUJE! Przestraszyłam się nie na żarty, napiszcie proszę czy ten gruczoł może tak wypadać?Czy jak będzie starsza to przestanie?Ma 6 mc.

Zapisany
    Feb 2012

Cytat Napisane przez Jokoha Zobacz post
    Mojemu to nie pomogło, kropelki od veta też nie, miał podszycie trzeciej powieki. Jest tu na forum wątek o tym.
    A często Wam tak się działo, musiał mieć podszytą powiekę bo gruczoł często wypadał czy po prostu nie mogłaś go sama masażem schować z powrotem?

Zapisany
    Mar 2007

Udało się!Musiałam dłużej pomasować i sie schowało...DZIEKUJE! Przestraszyłam się nie na żarty, napiszcie proszę czy ten gruczoł może tak wypadać?Czy jak będzie starsza to przestanie?Ma 6 mc.
    Może wypadać np. jak potrze głową. Jeśli nie będzie zapalenia i problemów ze schowaniem tego, to powinno się unormować jak głowa się rozrośnie.

www.buldogfrancuski.org

Zapisany
    Feb 2012

Dziękuje za szybką diagnozę, schowało się ładnie i mam nadzieje że nie będzie już wypadać, ona czasem patrzy tak dziwnie do góry(jakby próbowała zerknąc za siebie) a później łapkami sobie obciera pyszczek.Mam nadz.że wet nie będzie potrzebny, tym bardziej że u mnie nie ma dobrego weterynarza:/

A często Wam tak się działo, musiał mieć podszytą powiekę bo gruczoł często wypadał czy po prostu nie mogłaś go sama masażem schować z powrotem?
    Chowałam go masażem, stosowałam też kropelki od veta, ale to wypadało coraz częściej. Akurat zima się zaczynała i na zimnie tak się działo. Potem już nie dało się wkładać masażem.
    pozdrawiam

Mega Miłośnik Zwierząt Asetka's Avatar
    Zapisany
    Apr 2009

Potwierdzam to co pisze Chefrenek. Ja też się bardzo wystraszyłam, gdy zdarzyło się to po raz pierwszy (możesz poczytać w wątku, który wtedy założyłam, "buldozie oczy - mamy problem"). Pierwszy raz, gdy Duńka miała ok. 4 m-ce. Dość długo się z tym borykałyśmy, ale nauczyłam się jej to "wkładać". Teraz już raczej to się nie zdarza.Najważniejsze, żeby to dziadostwo nie było długo na wierzchu, bo może się wdać stan zapalny. Jeśli by się nie chowało i stało się czerwonawe, wtedy chyba trzeba robić zabieg (ale nie wycinać tylko podszyć).
    Pozdrawiamy,
    Alina i

A good dog is a medicine for melancholy and a better stress reliever than Valium. (D.Koontz)

Zapisany
    Feb 2012

Cytat Napisane przez Jokoha Zobacz post
    Chowałam go masażem, stosowałam też kropelki od veta, ale to wypadało coraz częściej. Akurat zima się zaczynała i na zimnie tak się działo. Potem już nie dało się wkładać masażem.
    Wyślij mi link proszę do tematu o tej trzeciej powiece, wertuje, wertuje i znaleźć nie mogę :/ Na czym polega zabieg, jak z rekonwalescencją po nim?

Tu jest ten link: http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=16050
    Dziewczyny wszystko ładnie opisały.
    U Buffiego, po zabiegu oczko wyglądało bardzo dobrze, tylko troszkę zaczerwienione w kąciku.
    Może Buni uda się uniknąć operacji, trzymam kciuki
    pozdrawiam

Zapisany
    Feb 2012

Dziękuje

lepiej wszystko zrobić byleby uniknąć operacji. Narkoza zawsze obciąża układ i jest jakis procent niebezpieczeństwa. A, trzecia powieka (jej wypadanie) jest przypadłością z którą właściciel może sobie poradzić. Ja kiedyś miałam z tym do czynienia i bardzo szybko nauczyłam sie chować trzecią powiekę. Dosłownie dwa ruchy do charakterystycznego "kliknięcia" gdy gruczoł wchodził na swoje miejsce. Wszystko minęło, gdy pies troszkę podrósł.
    Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania