Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 46 do 60 z 133

Domyślnie Odp: Karmienie berneńczyka

Odnośnie znaczenia rodowodu, do poczytania ze zrozumieniem http://www.stoppseudohodowcom.org/
    www.astrolabium.com.pl
    Landseery - Junona, Bella
    Berneński Pies Pasterski - Sawa, Cysia i Cola

Wydaje mi się,że kiedy pies nawet dorosły z rodowodem będzie miał zachorować to i tak zachoruje... Ja miałem parę piesków wszystkie były zdrowe a rodowodu nie posiadały Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości,że Haidi kiedyś zachoruje... te choroby są przenoszone w genach ale nie zawsze. Nie tylko geny są powodem chorób występujących w tej rasie.

Hiper Miłośnik Zwierząt Kisiel's Avatar
    Zapisany
    Sep 2010

Albo nie przeczytałeś, albo nie zrozumiałeś.

Zaangażowany Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Feb 2011

ludzie ! opanujcie się każdy ma swoje racje / ja naprawdę mam wiele uwag do działania zwiazku kynologicznego,rodowodów,doboru hodowlanego ale forum intern to nie czas i miejsce na dyskusję na en temat/.
    Teraz ważną sprawą są oczka malutkiej. Spróbuj przemywać PRZEGOTOWANĄ LETNIĄ WODĄ absolutnie nie wolno rumiankiem czy herbatą.Koniecznie do lek wet bo to może być tzw 3 powieka -częste u molochowatych !!!Aktualnie opiekuję się psem u którego do zaniedbano groziła ślepota do końca życia będzie da sterydach. Czy odrobaczenie było powtorzone ?PO 14 dniach najlepiej niech wet zmieni środek!!! uczulam na to bo ja mam psa systematycznie odrobaczanego a teraz wyniki badania krwi wskazały na S I L N E Z A R O B A C Z E N I E a pies jest wesoły na oko nic się nie dzieje.

Odrobaczenie było zrobione dokładnie 10dni temu więc powtórzę je za 4 dni Wet dał mi dwie tabletki i zrobiłem to sam gdyż podobno nie można podawać tabletki w dniu szczepienia. Haidi również jest wesoła, ma apetyt, przybrała na wadze, waży teraz 10kg więc wydaje mi się,że póki co nie ma powodów do obaw Jeśli chodzi o oko to tak jak radziłaś przemywam oko letnią przegotowaną wodą ale niedługo przestane bo oko nie jest już zaczerwienione wydaje mi się,że powodem mogła być senność pieska gdyż zaczerwienienie pojawiało się zawsze w porach wieczornych kiedy był czas na sen a Haidi musiała wyjść na dwór załatwić swoje potrzeby

Pozdrawiam

Zapisany
    Sep 2010

Dobrze, że już z oczkiem ok. Na wszelki wypadek zapytaj o nie weta, dla świętego spokoju.

Zapisany
    Feb 2011

nie wiem jaki preparat "na robaki" dal lek wet podejrzewam,że Paratex lub Pratex bo to są najczęściej stosowane .Jeżeli dziewczynka waży 10 kg to jedna tab jest za mało!!!!!! ponieważ 1 tab podajemy DO 10 kg masy ciała. Nie ma obaw o przedawkowanie dlatego radze dokupić jeszcze jedną dla świętego spokoju. Jeszcze pytanko czy po podaniu pierwszej dawki było "coś" w kale? nie wiem może niedoczytałam skąd jesteście ?Pozdr.Bey

Zapisany
    Sep 2010

Kajetan, ale hatom przecież napisał, że 10 dni temu dał małej dwie tabletki.

Jesteśmy z małego miasteczka Ostrzeszów. Tabletkę dałem jedną ale też gdzieś słyszałem,że najlepiej podawać więcej...w kale nic nie było dlatego trochę się tym zaniepokoiłem a nie wydaje mi się,że Haidi zrobiła kupkę za moimi plecami bo wtedy pilnowałem jej przez cały dzień. Kupie jeszcze jedną i za parę dni podam jeszcze raz

Zapisany
    Sep 2010

A, ja zrozumiałam, że dwie dałeś. Niekoniecznie po odrobaczaniu muszą być w qpie robaki, jeśli ich nie miała, to nie ma możliwości żeby były.

Zapisany
    Feb 2011

niestety to nie jest prawdą że jak po odrobaczaniu w kale nic się nie pokazało to psinka nie miała "lokatorów" mogły zostać strawione !! /często po Paratexie/. Chyba już wcześniej radziłam do 6 m-cy odrobaczać co miesiąc mogą być jaja lub larwy ,które się nie poddały a cykl rozwojowy trwa 10-17 dni. Radziłabym o ile lek wet to zaakceptuje przy kolejnym odrobaczaniu zmienić środek !!!!! /ja odrobaczałam od 6 m-ca życia co 3 m-ce Pratelem a okazało się ,że pies ma bardzo liczne włosogłówki.Teraz jest odrobaczany Pancur-em. Na lato fajny jest Advocate bo działa totalnie na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne. Mam pytanie czy zaglądałeś do uszek? to bardzo drażliwe miejsce ukochane dla gronkowca , grzybic i innego badziewia.
    a Ostrzeszów to nie taka mała mieścina.....

Zapisany
    Sep 2010

Co u Was?

Zapisany
    Feb 2011

hejka jak tam mała Heidi ?

Witam U Haidi wszystko dobrze. Zdrowa, wesoła i szczęścilwa Tygodniowo przybiera na wadzę ok 1kg. Dziś kiedy ją ważyłem miała 12kg Nadal jednak mam problem z tą jedną kupką którą trzeba sprzątać każdego ranka:/ Jedzenie dostaje cztery razy dziennie...Pierwsza o 7:00, następna o 11:00, o 15:00 i o 18:00 . Do jedzenia dostaje karmę purina z dodatkiem ugotowanego mięska. Dodatkowo dostaje raz dziennie kość od kurczaka. Taki rodzaj pożywienia bardzo jej odpowiada i mam nadzieję, że nic się nie zmieni.

Pozdrawiam

Witaj,jeszcze długo możesz mieć problem z kupką poranną,to jest bardzo młody pies.

A teraz z innej beczki.
    Hodowla psów to nie zabawa,to pasja,wiedza,odpowiedzialność za życie które powołało się na świat.
    Niestety dzięki pseudohodowcom tym czynnym i tym którzy chcą nimi zostać(i tu być może i Tobie się zamarzy aby Haidi miała szczonki,więc dla mnie będziesz pseudo)ludzie którym leży na sercu dobro berneńczyków ma pełne ręce roboty.
    Szukanie domów,leczenie ,pomoc behawiorystów,mnóstwo poświęconego czasu,nerwów i oczywiście pieniędzy,bo komuś zachciało się mieć szczeniaczki,rodowód,a po co ?
    Nie poprawisz nic w rasie to nie pogarszaj i nie rozmnażaj!!!
    Osobiście znam berna który przecież wygląda jak berneńczyk, na pierwszy rzut oka,ale nie zachowuje się jak bern,odgryzanie palca właścicielowi nie jest w tej rasie normą.
    Prawie robi jednak wielką różnicę.
    Pseudohodowlom mówię stanowcze NIE ,rozmnażaczom typu mam sunię może dopuszczę tak samo mówię NIE

Zdrówka dla Haidi,zdrowego rozsądku dla Ciebie

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania