Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 35

Domyślnie Najbardziej absurdalne powody oddania (porzucenia) psa

Do utworzenia tego wątku zainspirowało mnie przeglądanie (dla relaksu) portalu Onet.pl : http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
    Szwagier mojego szefa kupił rasowego (super-rasowego = facet jest bajecznie bogaty) buldoga francuskiego i oddał go (na szczęście z powrotem do hodowcy), bo...nie pasował do jego temperamentu. Wymienił buldoga na beagle'a.
    Proszę o Wasze przykłady.

Mega Miłośnik Zwierząt Chefrenek's Avatar
    Zapisany
    Mar 2007

Domyślnie Odp: Najbardziej absurdalne powody oddania (porzucenia) psa

Oddanie suki, która już nie może mieć szczeniąt bo staje się dla hodowli darmozjadem.

www.buldogfrancuski.org

"What is your interest?"..."The truth"!

Zaangażowany Forumowicz IzaB's Avatar
    Zapisany
    Dec 2010

Porzucenie psa(po wypadku),bo pies uciekał ...http://www.dogomania.pl/threads/1181...-z-gie%C5%82dy

ale takich głuuupich przykładów jest od czorta ...
    Zresztą ludzi podejście jest dobijające. Pewnego dnia podeszłam do okienka kioskowego ,a że byłam z Pączkiem i z dzieckiem to zaczepiłam pieska o słupek,a wózek z dzieckiem postawiłam przy nim ,odeszłam od nich 1,5 metra ,a gdy chcialam odczepić Pączka on mnie dziabnął . Przechodząca obok kobieta powiedziała tak : Po co pani taki pies ,lepiej go oddać do schroniska

Cytat Napisane przez Chefrenek Zobacz post
    Oddanie suki, która już nie może mieć szczeniąt bo staje się dla hodowli darmozzłością.
    Aluzję pojęłam, jednak, patrząc na ilość takich przypadków (internet), jest to powszechne zjawisko, mimo wszystko, nie zasługujące na miano "hardocore" i przyjmując, że hodowcy to biznesmeni nastawieni na zysk (i błagam, dość hipokryzji, to nie jest wyłącznie hobby, to źródło niezłych zysków).

Zapisany
    Mar 2007

Cytat Napisane przez zuzanna25 Zobacz post
    Aluzję pojęłam, jednak, patrząc na ilość takich przypadków (internet), jest to powszechne zjawisko, mimo wszystko, nie zasługujące na miano "hardocore" i przyjmując, że hodowcy to biznesmeni nastawieni na zysk (i błagam, dość hipokryzji, to nie jest wyłącznie hobby, to źródło niezłych zysków).
    Aluzję może odczytywać...ale hodowca, który tak zrobił. Czy Ty tak zrobiłaś?

Edit: Co się dzieje z tym forum? Słowo d.a.r.m.o.z.j.a.d zamienia mi na darmozzłość.

www.buldogfrancuski.org

Master Miłośnik Zwierząt Sorpresa's Avatar
    Zapisany
    Jul 2009

Żeby nie powielać tego, co już zostało napisane, podam inne:
    - urodziło się dziecko
    - dziecko a i owszem już było, ale nagle dostało uczulenia

Szwagier mojego szefa kupił rasowego (super-rasowego = facet jest bajecznie bogaty) buldoga francuskiego i oddał go (na szczęście z powrotem do hodowcy), bo...nie pasował do jego temperamentu. Wymienił buldoga na beagle'a.
    Szkoda, że przed nabyciem psa nie poczytał wcześniej o charakterze danej rasy (zwłaszcza fora to kopalnia wiedzy)

Aluzję może odczytywać...ale hodowca, który tak zrobił. Czy Ty tak zrobiłaś?

Edit: Co się dzieje z tym forum? Słowo d.a.r.m.o.z.j.a.d zamienia mi na darmozzłość.
    Nie, ja wzięłam takiego psa (poniekąd).

Zapisany
    Mar 2007

Zarabianie kasy (o ile można zarobić na psach - hodowla dużo kosztuje) nie wyklucza tego by zachowywać się jak człowiek a nie jak ch...

www.buldogfrancuski.org

Młodszy Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Aug 2010

To ja dołożę jeszcze jeden kamyczek do tego ogródka: ostatnio wielu właścicieli pozbywa się psów w różnym wieku (szczególnie tych powyżej wieku produkcyjnego) z powodu wyjazdu za granicę.
    Dzisiaj psa można zabrać ze sobą już prawie w każdy zakątek świata (z małymi wyjątkami).

Master Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Dec 2009

Oddanie suki, która już nie może mieć szczeniąt bo staje się dla hodowli darmozzłością.
    Dokladnie popieram Chefrenek
    No ale budy były ocieplone

Pozdrawiamy
    Aneta&Paco

Młodszy Miłośnik Zwierząt uzua's Avatar
    Zapisany
    Dec 2010

A mnie przeraz mysl o porzuconych czworonogach ww okresie wakacyjnym.
    "Jedziemy na wakacje,za granice,do cieplych krajów,trzeba sie pozbyć psa!!"
    To jest wlasnie myslenie wielu ludzi.
    Dla mnie to niewyobrazalne jak mozna swojego psa,ktory traktuje nas jak swoich najblizszych,kocha,jest oddany swoim wlascicielom,oddac z powodu glupiego wyjazdu na 2-3 tyg za granice.
    Czy to problem poprosic kogos z rodziny o pomoc jesli faktycznie nie mozna pieska zabrac ze soba,albo w ostatecznosci zaprowadzic dla hotelu dla zwierzat?
    Zgrozaaaaa

"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"

Mega Miłośnik Zwierząt gosiap's Avatar
    Zapisany
    May 2009

Ja miałam doczynienia z ludzmi których poprostu posiadanie pieska przerosło no a wymówka to powrót do pracy po urlopie wychowawczym i problem z wyprowadzaniem psa nawet 16 letni syn ma z tym problem

A czy to nie to samo d a r m o z j a d = na darmo trzymany wywołujący złość czyli = darmozzłość

Ja najbardziej lubię historie o bajkowych dziwnych zaginięciach psów np poranionych przez dziki w lesie i to akurat te psy, które są bezproduktywne a reszta z tego spaceru wraca cała i zdrowa

http://www.gratka.pl/ogloszenie/1088..._sprzedam.html nie ma powodu, ale jeszcze jak ladnie o nim pisza.. ze zwiedzil z nimi kawalek swiata. ;/ beznadzieja..

Młodszy Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Mar 2010

Angry Odp: Najbardziej absurdalne powody oddania (porzucenia) psa

Ja też coś dolożę i uważam,że to najgorszy powod pozbycia się psa.mianowicie chodzi mi o psa chorego.po co mają właściciele placić za leczenie jeśli za te pieniądze mogą gdzieś wyjechać!!!!!!!!!!! To jest doslownie chore.A gdzie w tym wszystkim są uczucia tego zwierzęcia się pytam!!!!!!!!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zasady Postowania