Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Domyślnie Oddam owczarka środkowo azjatyckiego

Oddam owczarka środkowo azjatyckiego
    Witam
    Mam do oddania Owczarka środkowoazjatyckiego. Jest to samiec wabi się "Wodzu". Pies ma 9 miesięcy od szczeniaka jest prowadzony w profesjonalnej przychodni weterynaryjnej, systematycznie odrobaczany, zabezpieczany przed kleszczami i pchłami. Pies jest po wstępnej tresurze tzn. reaguje na komendy siad, waruj, równaj, zostań, przynieś, zostaw. Jest to pies o bardzo silnym charakterze. Musze go oddać ponieważ słucha się tylko i wyłącznie mnie, więc jak nie ma mnie w domu pies musi być zamykany (wg swojej hierarchii wcisnął się pomiędzy mnie a resztę domowników). Pies potrzebuje dużo ruchu, jest przyzwyczajony do chodzenia w kagańcu i w kolczatce.
    Liczę na to że Pies trafi w dobre ręce. Czekam na poważne propozycje. Oddam psa za darmo( wolę żeby pies trafił do kogoś kto mu zapewni dobre warunki niż do schroniska)
    Kontakt 507-235-013

Zdjęcia psa:
    http://www.forum.molosy.pl/picture.p...pictureid=3738
    http://www.forum.molosy.pl/picture.p...pictureid=3739

Doświadczony Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Oct 2005

Domyślnie Odp: Oddam owczarka środkowo azjatyckiego

Ten pies ma 9 miesięcy! Wszystko jest do naprawienia, ale niestety na pewno nie da sie tego skutecznie zrobić kolczatką :/:/ Może wystarczy trochę pracy z psem pod okiem doświadczonego szkoleniowca?

ps. nie widać zdjęć. Rozumiem, że nazywasz go owczarkiem środkowoazjatyckim bo ma rodowód tak?
    Ostatnio edytowane przez falka : 11-03-10 o 13:53 Powód: błąd
    ,,Byś swemu psu i nogę uciął, przecie
    on za tobą pójdzie''...

Mister wstaw to ogłoszenie na nasze forum może ktoś z hodowców go weźmie jak ma papiery , pies wygląda fajnie szkoda że nie radzicie sobie z nim ale tak jak Falka uważam że naprawdę dobre szkolenie by mu pomogło i parę dobrych rad, azjata choć ma swój charakter i jest uparty to jednak pies i myślę że dalibyście rade , przy odrobinie dobrych chęci , będę trzymać kciuki za dobre rozwiązanie waszego problemu

z Psem jeździłem na szkolenie i na prawdę dużo pracy włożyłem w wychowanie psa... To nie jest tak że pies się nie słucha, pies słucha sie tylko mnie, jak jestem w domu nie ma żadnego problemu ale jak jadę na studia to trzy dni nie ma mnie w domu i pies się stawia bo widzi że może (domownicy w tej chwili po prostu zaczeli się go bać). W tym momencie w domu wygląda to tak że wszyscy zdecydowaliśmy się na takiego psa ale ze względu na to że pies słucha się tylko mnie więc teraz to jest mój pies i ja mam rozwiązać ten problem;/

Pies nie ma rodowodu

Cytat Napisane przez mistermx Zobacz post
    Pies nie ma rodowodu
    Szkoda ale może uda się znaleźdź mu domek bo pies ładny , a prubowałeś domowników z nim zakumplować naprzykład , po za terenem na długich spacerach , a może udało by się by pomału pommału zaczeli z nim wychodzić sami i w ten sposób by się zaprzyjaźnili - wiem że jestem optymistką ale może ......

Próbowałem nawet na posesji jak jestem przy psie to pies daje się głaskać pokazuje brzuch itd, ale jak mnie nie ma to pies chce po swojemu ustawiać domowników. Niestety zostałem z "problemem sam". Jeżeli ktoś pokazał psu że się go boi to ciężko jest później to wyprowadzić. Pies na prawde nie jest agresywny( np.mogę zabrać psu kość, którą się zajmuje i nic sobie z tego nie robi).

Mega Miłośnik Zwierząt ATHENA's Avatar
    Zapisany
    Apr 2005

Bardzo dobrze zrobiłeś pisząc tutaj. Lepiej znalezc szybko dom, niż czekac na nieszczęscie.

Myślę, ze komentarze niektorych osób są zbędne.
    Pozdrowionka DORO & gwiazdki

Master Miłośnik Zwierząt Rickson's Avatar
    Zapisany
    May 2005

Cytat Napisane przez ATHENA Zobacz post
    Bardzo dobrze zrobiłeś pisząc tutaj. Lepiej znalezc szybko dom, niż czekac na nieszczęscie.

skoro sie zdecydowal,ze psa oddaje to jasne, komentarze zbedne....
    ale dobry behawiorysta, konsekwencja ze strony wszystkich domownikow, przestrzeganie zasad itd naprawiloby stosunki w "stadzie". Problemem jest to, ze domownicy sie boja, pies to wyczuwa i to wykorzystuje-dobry behawiorysta szybko by wylapal jakie bledy robia domownicy i gdzie zawinili, co mozna zmienic itd bo to nie jest wina psa tylko ewidentnie ludzi...
    Jeżeli ktoś pokazał psu że się go boi to ciężko jest później to wyprowadzić.
    nie jest to prawda, pies nie rozpamietuje przeszlosci tylko zyje dniem dzisiejszym-zmiana podejscia domownikow momentalnie dalaby efekty

PS a i pamietaj, ze jak juz znajdziesz pieskowi dobry dom to zebys przypadkiem nei zdecydowal sie na kolejnego psa-z nastepnym byloby tak samo,znam wiele rozpuszczonych, zepsutych psow malych ras ktore stwarzaja zagrozenie-wiadomo, ze nie az takie jak CAO ale jednak-z takim podejsciem domownikow po prostu byloby dokladnie to samo, historia by sie powtorzyla-najlepiej jak darujecie sobie psy

Młodszy Miłośnik Zwierząt Kasia-K9's Avatar
    Zapisany
    Dec 2006

Witam Mistermx, widziałam Twoje ogłoszenie w zoologicznym na ul. 11-go Listopada, nawet sobie numer zapisałam w telefonie, proponuję Ci skontaktować się z lekarką z Ampułki p. Agata, ona jest miłośnikiem azjatów i sama posiada kilka sztuk, pomogła kiedyś znaleźć dom azjatce. Ja też mam azjatę i wiem że okres dojrzewania u tych psów jest dość trudny bo psy próbują zdominować domowników, ja też miałam przykaz męża że mam coś z psem zrobić, na szczęście ja jestem w domu i przy pomocy treserki udało się nam mądrze postępować, tak że pies (ma teraz 4lata i 4m-ce) jest teraz radosnym, lubianym domownikiem i uwielbia mizianko leżąc przy kanapie gdy mąż ogląda wieczorem tv. Oczywiście ja jestem dalej jego najważniejszą Panią ale to przez karmienie i spacery.
    Pies jest jeszcze młody i jak trafi do osoby, która będzie mogła mu poświęcić odpowiednią ilość czasu, to będzie miał lepiej niż czekając w kojcu aż wrócisz do domu.

Swietnie,zabawić sie w przyjaciela i woleć oddać w dobre ręce niż do schroniska.cóz ,lepsze to niz przywiązać przyjaciela do drzewa i porzucić.proponuję kupno chomika,zanim się znudzi,tzn zacznie sprawiać problemy wychowawcze,zdechnie ze starości.ale młody pies jest,jeszcze ma szanse na dobrego odpowiedzialnego właściciela.mam sznaucerkę olbrzymkę,1,5 roczną,śpię kilka godzin mniej na dobę niż przed zakupem brodacza,nie chodzi jak zegarek,ale jej się nie pozbywam jak komody.a błędy wychowawcze biorę na siebie.ona by mnie nie oddała.

Mega Miłośnik Zwierząt farmaceutka's Avatar
    Zapisany
    Mar 2011

Cytat Napisane przez ATHENA Zobacz post

Zasady Postowania