Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 21

Domyślnie Kał w śluzie,luźne stolce i chudnięcie psa

Witam!
    Co może być przyczyną chudnięcia pieska (dog niemiecki 7,5 tyg) od 4 dni oddaje luzne stolce,czasami biegunka wszystko ze śluzem.Karma Hills puppi large breed.Piesek ma apetyt i ochotę do zabawy,jest odrobaczony.Dzisiaj dostał ryż z piersią kurczaka i marchewką ale żadnej poprawy Żadnych innych objawów nie zauważyłem.Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.W poniedziałek zawiozę pieska do weterynarza.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt menia's Avatar
    Zapisany
    Jan 2009

Domyślnie Odp: Kał w śluzie,luźne stolce i chudnięcie psa

Tu masz podobny problem jaki miałam ze swoim szczeniaczkiem.
    http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=13625
    pozdrawiam i zdrówka dla pieska

Hiper Miłośnik Zwierząt bandytkaaa's Avatar
    Zapisany
    Jun 2008

Najczęściej to przez robaki, ale poradzcie się weta

Super Miłośnik Zwierząt Dalton's Avatar
    Zapisany
    Sep 2009

czy zdazylo wam sie ze szczeniak robil 2 kupy z rana dobre i za 10 minut zamisat stolca wyleciala woda,sluz itp. cos jak przy ludzkim rozwolnieniu?Dalton mial problemy z kupa , robil duzo i slabej jakosci, z badania kalu wyszlo cos i dostal na to lekarstwo, pozniej znow cos sie z nim stalo i stolec wychodzil slaby i brzydki wiec dostal paste na zbite stolce , witamine bo mial lekka anemie i antybiotyk zmienilismy tez karme na inna a jadl Hills. Dzisiaj znow cos sie stalo i jak napisalem na poczatku zrobil 2 stolce i pozniej to tylko sama woda czy cos takiego wyleciala, nie jadl nic innego jak karma, sadze ze to moga byc robaki jak piszecie, znow powinienem zrobic badanie kalu? rano dostal ryz z karma to zobaczymy jak bedzie po poludniu. czekam na jakies wasze propozycje i rady z doswiadczenia.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Corsolinka's Avatar
    Zapisany
    Nov 2009

My mieliśmy podobny problem z naszą 2 miesięczną Fionką, najpierw dostawała nifuroksazyd 2x dziennie i probiotyk - aptus - do karmy i stosowaliśmy dietę ryż z marchewką i gotowanym mięskiem drobiowym ale za bardzo nie pomogła więc dostała na robale aniprazol przez 3 dni i pomogło. Teraz je orijen z odrobinką ryżu i od 2 tygodni jest OK

Życzymy zdrówka Aleksa, Bartuś i Fionka

Zapisany
    Sep 2009

podawalismy "omeprazol" sadze ze posiadaja ten sam sklad i funkcja jest ta sama ale zapytam w aptece czy jest jakas roznica. stosowalismy wczesniej diete z ryzu + kurczak i przeszlo ale za jakis czas znow mu wyskoczylo i dostawal inne srodki (antybiotyk,tabletki i pasta na zbite bobki) a teraz nie wiem co mu podac; jak narazie zjadl rano ryz +karma i przed chwila zrobil mala kupe w niezlej formie (jesli moge tak to ujac) jutro idziemy na kontrole gulki co ma na grzbiecie to zapytam co moge zrobic czy jest wogole czego sie obawiac. dzieki za odpowiedz

Mega Gold Miłośnik Zwierząt reńka's Avatar
    Zapisany
    Feb 2009

Cytat Napisane przez Dalton Zobacz post
    podawalismy "omeprazol" sadze ze posiadaja ten sam sklad i funkcja jest ta sama ale zapytam w aptece czy jest jakas roznica. stosowalismy wczesniej diete z ryzu + kurczak i przeszlo ale za jakis czas znow mu wyskoczylo i dostawal inne srodki (antybiotyk,tabletki i pasta na zbite bobki) a teraz nie wiem co mu podac; jak narazie zjadl rano ryz +karma i przed chwila zrobil mala kupe w niezlej formie (jesli moge tak to ujac) jutro idziemy na kontrole gulki co ma na grzbiecie to zapytam co moge zrobic czy jest wogole czego sie obawiac. dzieki za odpowiedz
    tak na moje ...to za szybko wychodzisz z diety- tu trzeba czasu -wróc do diety na dłużej + probiotyki/prawidłowa flora bakteryjna/i....poczekać .Nie za często zmieniać karmę i pewne odrobaczenie.Dowiedz się też jak był karmiony od szczeniaka - to ważne ,może nie był na suchej karmie ...wtedy adaptacja przewodu pokarmowego trochę trwa.Tyson w Hodowli był na gotowanym jedzeniu -suchą karmę traktuje jako atrakcję "turystyczną" z ręki -cały czas gotuję/ i patrz na swego psa -tak od siebie- każdy pies jest inny-dopasuj do niego tylko to co mu się spodoba- /pozdrawiam Renata
    Reńka & Tyson

Też potwierdzam - dłużej dietka, czyli ryż, marchewka, pierś z kurczaka, ja robiłam takiego "gerbera", czyli papkę . Probiotyki koniecznie, u nas dla psów są dostępne np. Enteroferment, Apto-Balance, ale można też coś ludzkiego typu Trilac podawać.
    www.torek.pl hotel, szkolenie, import karmy
    www.canecorso-pl.com hodowla cane corso italiano

Zapisany
    Sep 2009

za pierwszym razem kiedy tez wychodzila brzydka kupa wet.zalecil diete i przez tydzien lub troszke dluzej jadl ryz+kurczak, kiedy sie uspokoilo przeszlismy na karme, jakies 2 miesiace bylo ok i znow mu wyskoczylo z tymi kupami wiec badanie kupy ,srodki lecznicze itp. przeszlo ale po jakims miesiacu (jak pisalem w ta niedziele ) znow mnie zaskoczyl, u hodowcy jadl sucha karme. Dzsiaj podalem srodki na odrobaczenie i zobaczymy co wyjdzie w kupie i wciaz jedzie na ryzu+karma. Albo jest tak delikatny z przewodem pokarmowym albo siedzi w nim cos co jakis czas sie przebudzi i przypomni o sobie w postaci luznej kupy. dzieki za odpowiedzi!!!!!

Giga Miłośnik Zwierząt Lizbona's Avatar
    Zapisany
    Oct 2007

Mamy problem!
    Ridik zrobił jedną normalną qpkę a później zaczęła się biegunka(4xpo troszku), w niej śluz i krew!! Bardzo brzydko to wygląda! Zrobiłam mu kleik ryżowy z chudą pierśią z kuraka, zjadł- ale ciągle mu w brzuchu się przewraca(jakby z głodu)! Co się może z nim dziać?? Normalnie biegał, czekał na jedzonko- nie wygląda żeby coś go bolało...
    Czekać do rana czy co mam robić?? Zebrałam tą qpę na wszeli wypadek...
    Iwona,Suri & Kiara

Strona Suri i Kiary... Zapraszamy

Doświadczony Miłośnik Zwierząt Cathy's Avatar
    Zapisany
    Jan 2006

Myślę że warto zapobiegawczo podawać płyny - wodę. Gotowany kurczaka zawsze można pomóc, ale gdyby się objawy utrzymywały to wybrałabym się do weta. Ja jestem przeczulona od kiedy miałam z psem problemy z kleszczem (chociaż na nie jeszcze za wcześnie) .
    I błoto stwarza czasem pozory głębi ...

Doświadczony Miłośnik Zwierząt menia's Avatar
    Zapisany
    Jan 2009

Kiedyś dawałam swojej poprzedniej suczce w trakcie biegunki krochmal. Miała też krew w stolcu. Jeden dzień była na samym krochmalu- pomogło. Jednak do weta jeśli do jutra by mu nie przeszło pojechałabym na pewno.

Ta mądrość przychodzi człowiekowi dopiero z wiekiem:
    Nie każdy pies - psem. Nie każdy człowiek - człowiekiem.

Giga Miłośnik Zwierząt Lizbona's Avatar
    Zapisany
    Oct 2007

Ridik wodę ma non stop, ale pije tak jak zwykle...
    Nie będę kombinować, przetrzymam go do jutra na "jałowym" jedzeniu. Najgorsze, że nie mogę kontrolować tych jego qpek, nie wiem jak długo to trwa!
    Zdenerwowałam się trochę, może zjadł coś na ogrodzie
    Poczekam do rana i zobaczę czy coś sie dzieje
    Iwona,Suri & Kiara

Strona Suri i Kiary... Zapraszamy

Witam,
    Ramzes miał ostatnio biegunkę bo chyba za dużo brudnego śniegu się nawcinał - no i dałam mu węgiel około 6 tabletek (weterynarz twierdzi, że tak 10-15 można dać spokojnie) i pomogło - no i oczywiście dieta - kleiki ryżowe, ryż z kurczakiem.
    Jak nie przejdzie 24h to do weterynarza.
    Mam nadzieję, że będzie ok.

pozdrawiamy:
    Sylwia z Ramzesem i Mańką

Mega Miłośnik Zwierząt ankusia's Avatar
    Zapisany
    Jul 2007

Lizbona, co z Ridikiem?? Jak się czuje? Byłaś u weta?
    --------------------
    Ania z Kropką, Haiga i Gwiazda oraz gadające ptaszysko

Freedom
    is the best gift of life... - so take it !!

There is a better future

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni