Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Domyślnie Jak bardzo glista psia jest niebezpieczna dla CZŁOWIEKA

Witam, temat właściwie weterynaryjny ale proszę o Wasze opinie.

Od 10 dni jestem (na razie) szczęsliwy posiadaczem małego Mopsa. Niestety wczoraj odwiedziła nas koleżanka żony, po wizycie której, na naszą radość z posiadanego psa nadciągneły chmur . Znajoma (lekarz) powiedziała, że szczeniak w domu to TOTALNE niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników (a zwłaszcza dzieci). Mówiła, że glista psia to niewyleczalne (albo wątpliwie wyleczalne) paskudztwo (jakaś masakta - możlwe skótki to ślepota, zapalenie mózgu czy serca ).
    Mój piesek był 2 razy odrobaczony (przynajmniej tak twierdzi hodowca) miał mieć teraz drugie szczepienie, a w następnym miesiącu odrobaczanie.
    Czy zmienieć kolejność?
    Czy słyszeliście OSOBIŚCIE o osobie, która zaraziła się glistą do swojego psa (wiadomo teoria a życie to co innego)?
    Jak pieska odrobaczę choćby i co tydzień to przecież i tak nie będę go trzymał cały czas w domu. Już nie będę się rozpisywał bo wiadomo o co chodzi.

Domyślnie Odp: Jak bardzo glista psia jest niebezpieczna dla CZŁOWIEKA

Są ludzie, którzy nie dopuszczą do kontaktu niemowlaka czy małego dziecka z psem... Dopatrują sie mnóstwo zarazek u psa i wszelkich chorób, którymi dzieci mogą sie w/g nich zarazić. Ja całe życie wychowałam sie z psami. Moja córka Stella również. Mój wnusio Kevinek również od małego jest wsród psów . Zakładam, że psy, które z dana rodzina przebywają są regularnie odrobaczane i zadbane / zdrowe.
    Nidgy nikt z nas nie był chory.

Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

Cytat Napisane przez tuptus Zobacz post
    Mój piesek był 2 razy odrobaczony (przynajmniej tak twierdzi hodowca) miał mieć teraz drugie szczepienie, a w następnym miesiącu odrobaczanie.
    Czy zmienieć kolejność?
    C
    Kolejność zawsze jest ta sama: najpierw odrobaczanie potem szczepienie.

P.
    Ja na Twoim miejscu profilaktycznie odrobaczyłabym psa - osobiście.

Pozdrawiam, Beata ..
    ..................................... .Zapraszam na stronę hodowli Stelli Zawadzkiej :
    .... ....... ........
    . . . . . ........................ ............ ....... .. . .. .www.stellanova.pl
    . ................. . . . . . . . Facebook http://www.facebook.com/StellanovaFCI

a to cytat zpoprtalu farmaceutyczno-medycznego:
    "Badania przeprowadzone w Polsce w latach 1994-1996 wykazały, że .... na Lubelszczyźnie zakażonych nicieniem było 19% dzieci w wieku do 15 lat, zaś aż 30% u osób powyżej 25 lat. W Podlaskiem stwierdzono zakażenie u co 5 osoby dorosłej. W Słowenii stwierdzono zakażenie u 7 dzieci i 6% osób dorosłych. W Holandii zakażonych okazało się 6-11% dzieci w wieku 4-6 lat."

Dlatego ważne jest systematyczne odrobaczanie psów.
    Dobrym środkiem zarówno dla najmłodszych szczeniąt jak i dzieci jest Pyrantellum.
    Działanie:
    Preparat o działaniu przeciwpasożytniczym aktywny wobec robaków obłych. Działa głównie na Enterobius vermicularis i Ascaris lumbricoides, słabiej na tęgoryjce (skuteczność wobec Ancylostoma duodenale jest większa niż wobec Necator americanus). Mechanizm działania polega na porażeniu mięśni pasożytów w wyniku depolaryzacji płytki nerwowo-mięśniowej oraz zablokowaniu działania esterazy cholinowej; w następstwie tego unieruchomione pasożyty są usuwane z jelita na drodze perystaltyki. Jest aktywny wobec form dojrzałych i we wczesnym stadium rozwoju, natomiast nie działa na larwy migrujące do tkanek. Pyrantel słabo wchłania się z jelit i jest w ponad 50% wydalany z kałem w postaci nie zmienionej. Wchłonięta część leku jest wydalana z moczem w postaci nie zmienionej oraz jako metabolity.
    Wskazania:
    Owsica (wywołana przez Enterobius vermicularis) i glistnica (wywołana przez Ascaris lumbricoides) u dzieci i dorosłych. Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy (Ancylostoma duodenale) i tęgoryjcem amerykańskim (Necator americanus).
    Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

Cytat Napisane przez stellanova Zobacz post
    Dlatego ważne jest systematyczne odrobaczanie psów.

Dobrym środkiem zarówno dla najmłodszych szczeniąt jak i dzieci jest Pyrantellum.

Działanie:

Preparat o działaniu przeciwpasożytniczym aktywny wobec robaków obłych. Działa głównie na Enterobius vermicularis i Ascaris lumbricoides, słabiej na tęgoryjce (skuteczność wobec Ancylostoma duodenale jest większa niż wobec Necator americanus). Mechanizm działania polega na porażeniu mięśni pasożytów w wyniku depolaryzacji płytki nerwowo-mięśniowej oraz zablokowaniu działania esterazy cholinowej; w następstwie tego unieruchomione pasożyty są usuwane z jelita na drodze perystaltyki. Jest aktywny wobec form dojrzałych i we wczesnym stadium rozwoju, natomiast nie działa na larwy migrujące do tkanek. Pyrantel słabo wchłania się z jelit i jest w ponad 50% wydalany z kałem w postaci nie zmienionej. Wchłonięta część leku jest wydalana z moczem w postaci nie zmienionej oraz jako metabolity.

Wskazania:

Owsica (wywołana przez Enterobius vermicularis) i glistnica (wywołana przez Ascaris lumbricoides) u dzieci i dorosłych. Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy (Ancylostoma duodenale) i tęgoryjcem amerykańskim (Necator americanus).

Bardzo smieszne bo nie ma we wskazaniach tego leku robakow występujących u psow takich jak Toxocara canis, T. cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala, Diphylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus granulosus. No przepraszam ale to nie jest srodek na odrobaczenie psow a pisanie takich rzeczy na forum jest smieszne. Ciekawe jaki wet poleca stosowanie tego środka. To jest metoda z lat 80 ja nie było dostepu do takich lekow jak np PARATEX. Polecam albo uaktualnienie informacji na temat odrobaczania zwierzat albo zmiane weta.

Cytat Napisane przez tuptus Zobacz post
    Witam, temat właściwie weterynaryjny ale proszę o Wasze opinie.

Od 10 dni jestem (na razie) szczęsliwy posiadaczem małego Mopsa. Niestety wczoraj odwiedziła nas koleżanka żony, po wizycie której, na naszą radość z posiadanego psa nadciągneły chmur . Znajoma (lekarz) powiedziała, że szczeniak w domu to TOTALNE niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników (a zwłaszcza dzieci). Mówiła, że glista psia to niewyleczalne (albo wątpliwie wyleczalne) paskudztwo (jakaś masakta - możlwe skótki to ślepota, zapalenie mózgu czy serca ).
    Czy zmienieć kolejność?
    Czy słyszeliście OSOBIŚCIE o osobie, która zaraziła się glistą do swojego psa (wiadomo teoria a życie to co innego)?
    Jak pieska odrobaczę choćby i co tydzień to przecież i tak nie będę go trzymał cały czas w domu. Już nie będę się rozpisywał bo wiadomo o co chodzi.
    Ja proponuje rozmowe z doswiadczonym lekarzem weterynarii na na temat mozliwosci zarazenia się psimi pasozytami. sa specjalistyczne fora wet na ktorych lekarze odpowiadaja na pytania w sposob rzetelny i wyczerpujacy.

Cytat Napisane przez ania23 Zobacz post
    Bardzo smieszne ...
    Śmieszne możne dla kogoś kto nie umie dokładnie przeczytać tego co ja napisałam

Wyraźnie napisałam cytuje: "Dobrym środkiem zarówno dla najmłodszych szczeniąt jak i dzieci jest Pyrantellum." kn. cytatu.
    Podpowiedz: wspólny mianownik Pyrantellum

Ja przez ponad 25 lat hodowli spraktykowałam różne preparaty do odrobaczania. Podstawą wielu z nich jest PYRANTEL.
    Wiadomo, że nauka idzie naprzód i cały czas coś nowego wchodzi na rynek. Preparatów do odrobaczania jest sporo np.
    ANIPRAZOL substancja czynna: PRAZIKWANTEL
    DRONTAL PLUS skład miedzy innymi: PYRANTEL
    DRONTAL JUNIOR skład miedzy innymi: PYRANTEL
    FENBENDAZOL
    LOPATOL - delikatny bo mozna podawac szczenietom i cieżarnymBANMINTH PASTE pasta dla psów, substancja czynna: EMBONIAN PYRANTELU
    ENDOPAR PPO skład miedzy innymi: PYRANTEL
    FOXWERM syropek substancja czynna: PYRANTEL TARTARICUM
    BANMINTH KATZE substancja czynna: EMBONIAN PYRANTELU
    Obecnie stosujePANACUR (w tzw. "drugim trybie stosowania" ) oczywiście nie dla maluszków

Pozdrawiam,
    Beata
    Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

Cytat Napisane przez ania23 Zobacz post
    To jest metoda z lat 80 ja nie było dostepu do takich lekow jak np PARATEX. Polecam albo uaktualnienie informacji na temat odrobaczania zwierzat albo zmiane weta.
    Polecam przeanalizowanie składu większości leków na odrobaczanie i podstawowe dokształcenie się przed wypowiedziami w danym temacie.

Paratex
    Skład: Prazikwantel, Pyrantelu embonian.
    Wskazania: Preparat do zwalczania inwazji glist, tęgoryjców, tasiemców.

Pratel
    Skład: Prazikwantel, embonian pyrantelu.
    Wskazania: Pratel stosuje się u psów w leczeniu inwazji wywołanych przez wszystkie gatunki tasiemca zarówno postaci dojrzałych jak i larwalnych oraz do zwalczania nicieni. W przypadku inwazji tęgoryjców należy się liczyć z małą skutecznością leku.

Drontal
    Skład: Febantel, Embonian pyrantelu, Prazikwantel.
    Wskazania: Zwalczanie inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego psów.

Pozdrawiam,
    Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........

Super Miłośnik Zwierząt zlotko35's Avatar
    Zapisany
    Aug 2008

Świetne fotki Kevina z psim towarzystwem
    Zapraszamy Beatka&Zbyszek
    http://www.virgoalmondegafci.republika.pl

Cytat Napisane przez stellanova Zobacz post
    Polecam przeanalizowanie składu większości leków na odrobaczanie i podstawowe dokształcenie się przed wypowiedziami w danym temacie.

Paratex
    Skład: Prazikwantel, Pyrantelu embonian.
    Wskazania: Preparat do zwalczania inwazji glist, tęgoryjców, tasiemców.

Pratel
    Skład: Prazikwantel, embonian pyrantelu.
    Wskazania: Pratel stosuje się u psów w leczeniu inwazji wywołanych przez wszystkie gatunki tasiemca zarówno postaci dojrzałych jak i larwalnych oraz do zwalczania nicieni. W przypadku inwazji tęgoryjców należy się liczyć z małą skutecznością leku.

Drontal
    Skład: Febantel, Embonian pyrantelu, Prazikwantel.
    Wskazania: Zwalczanie inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego psów.

Pozdrawiam,
    Bardzo ładnie ale w kazdym z tych srodkow jest jakis dodatkowy skladnik zeby wybic to czego sam pyrantel nie da rady. Druga sprawa ze w srodkach dla psow wystepuje jako embonian pyrantelu.

Glista psia (Toxocara canis) – nicień bytujący w organizmie psa.

Cykl rozwojowy zbliżony do glisty. Człowiek jest tylko przypadkowym , najczęściej zarażane są młode psy (do 5 tyg.).
    Jaja występują w glebie oraz osadach ściekowych. Jeśli jaja przedostaną się do człowieka wówczas wylęgają się i przenikają przez ściany układu pokarmowego.

Pozdrawiam, Beata ..
    .... ....... ........