Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 24

Domyślnie uciążliwy kaszel

Mam takie pytanko- bardzo często męczy mnie kaszel. Nie mam innych objawów chorowania, tylko ten kaszel. Męczy mnie na tyle, że płuca mnie już bolą. Niestety powtarza się dosyć często. Czy znacie jakieś domowe metody na takie badziewie?
    God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece... I am looking for THE draft

konto wyłączone - regulamin
    Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

U lekarza byłaś?

Pamiętaj, że nie powinno sie zacząć leczyc objawów,, dopóki nie poznamy przyczyny.

Wiesz, że to moze być na tle nerwowym - stres (takie chrzakanie lub suchy kaszel). Zapewne przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, w aucie tez klima, a to ma ogromny wpływ na nasza śluzówke w gardle, nosie itp. Dodatkowo suche powietrze w samolocie. Teraz to wszystko zsumuj Sajko, i wywnioskuj

Ja bym prponowała, o ile to mozliwe, zmniejszyć użwanie klimy, wieczorami robić sobie inhalacje ziołwe, i pić jakies ziółka.

A może to alergia?

Pamiętaj - długi kaszel męczy i osłabia serce.

Domyślnie

Kochana, goń do lekarza, bo to sie może w coś poważnieszego "przekształcić".
    Dokładnietak jak pisała g. może to być na tle nerwowym, bądż co wydaje mi się bardziej prawdopodobne alergia. Jeżeli ten kaszel dopada Cię w podobnych okolicznościach, to wskazywałoby to na alergi. Na to mogę polecić ZYRTEC (bez recepty -ok. 10 zł).
    ALE NIE MA CO TU GDYBAĆ, TYLKO GOŃ DO LEKARZA

Domyślnie

No właśnie w tym sedno- lekarze niezbyt wiedzą jak mi pomóc. Jedyne rozwiązanie jakie widzą, to jak już sobie tydzień czy 2 pokaszlę dają mi leki na powstrzymanie kaszlu, ale one są silne i niezbyt obojętne dla zdrowia. Kaszel nie jest objawem alergii, bo takowych nie mam. Kaszel był już, zanim spędzałam życie w klimatyzacji. Generalnie, jak inni są przeziębieni/chorzy to mają katar i gorączkę, a ja strasznie kaszlę... a jakie ziółka oprócz melisy?
    God may have created man before woman, but there is always a rough draft before the masterpiece... I am looking for THE draft

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Sajko: co do alergii-robiono Ci testy? U moja sisotry alergia (astma oskrzelowa) wyszła w wieku ok. 28 lat. Idź i zrób badania.
    To moje zbiory na temat kaszlu:

Zioła:
    Do picia –
    -Ziele fiołka trójbarwnego
    -Ziele świetlika
    -Ziele dziurawca
    -Ziele skrzypu
    -Ziele tasznika
    -Owoc kolendry
    -Liść pokrzywy
    -Ziele bylicy pospolitej
    -Kora kruszyny
    -Ziele bukwicy
    -Kłącze perzu
    1 łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, odstawić pod przykryciem na 3 godziny. Pić 3 x dziennie 20 min. przed jedzeniem.

Wymieszaj sok z połówki cytryny z taką samą ilością octu jabłkowego, łyżeczką miodu akacjowego i łyżeczką gliceryny. Pij co 2 godziny łyżeczkę syropu przez 14 dni

Kaszel z drapaniem w gardle
    Do szklanki wody dodaj łyżkę miodu i gotuj 10 minut. Dodaj kwiatu lipowego, odstaw na 10 minut pod przykryciem i przecedź. Pij 2-3 razy dziennie przed jedzeniem.

"Gdy kaszel bardzo nam dokucza, jest suchy i bolesny, można spróbować inhalacji i środków zwiększających wydzielanie śluzu. Do takich należą: tymianek, jałowiec; zawarte są w łagodzących kaszel wieloskładnikowych syropach: Pini, Tussipini, Thymi komp. Polecam Tabletki Tymianek i Podbiał oraz Pastylki Wyksztuśne.
    A może wolicie Państwo Pektosy? Zawierają ekstrakt z tymianku, szałwi, kminku a także prawoślaz i podbiał. Tu wspomnę, że śluz znajdujący się w oskrzelach może się w czasie infekcji bardzo zagęścić. I można stosować całe stosy wyśmienitych pastylek i syropów wykrztuśnych, ale nie uzyskać żadnej ulgi w chorobie, jeśli się właściwie organizmu nie nawodni. Czyli w czasie infekcji trzeba pić więcej niż 2 litry wody dziennie. Można pić „wykrztuśne” ziółka- kwiat dziewanny (który poza osłaniającymi śluzami zawiera saponiny o działaniu wykrztuśnym właśnie), korzeń lukrecji, mydlnicy, pierwiosnka.

SYROPY WYKSZTUŚNE
    SIR. PINI COMP., TUSSIPINI, Z SULFOGWAJAKOLEM, GUAJAZYL, BRONCHICUM (SYROP I ELIKSIR); KROPLE WYKSZTUŚNE, BRONCHOSOL, PASTYLKI PECTOSY, PECTOSOL, TABLETKI TYMIANEK I PODBIAŁ, TABLETKI WYKSZTUŚNE, rozliczne syropy zawierające wyciąg z bluszczu, np. HEDELIX.

MAŚCI I PŁYNY AROMATYCZNE
    AROMATOL, ARGOL, BALSAM EUKALIPTUSOWY, DEPULOL, PULMEX, OLBAS, SOMA, VIC WAPO RUB, RUB AROM, VAPOMIX F-8.

Syrop cebulowyPosiekaj drobno dużą cebulę, posyp ją cukrem i zostaw w ciepłym miejscu na godzinę, by puściła sok. Potem odcedź i dodaj łyżkę miodu. Pij łyżkę syropu 3 razy dziennie po posiłku.

Syrop aloesowyMiąższ wydrązony z 3 liści aloesu pokrój, zawiń w kilkakrotnie złożoną gazę i wyciśnij sok. Dodaj 0,5 litra wody i gotuj na wolnym ogniu przez ok. godzinę. Przecedź i posłódź 2 łyżeczkami miodu. Ponownie gotuj przez 20 minut. Pij dwa razy dziennie po łyżeczce.
    Kaszel

P.S.

"Co 3 Anki-blondynki - to nie jedna"

Domyślnie

Cytat Napisane przez g.25
    "Co 3 Anki-blondynki - to nie jedna"

nie da się ukryć

Sajko, zrób obowiązkowo te testy.

Super Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Jan 2004

Domyślnie

ja moze nie anka, ale osobiscie polecam 2 syropki ziolowe:
    z babki lancetowatej i prawoslazowy - 3 x dziennie po duzej lyzce - mnie zazwyczaj pomagaja wlasnie na taki suchy meczacy kaszel. naturalne i bez skutkow ubocznych a do tego calkiem smaczne i o dziwo tanie.
    a i jeszcze jak mam taki atak kaszlu to ssam jakis cukierek, zeby pohamowac odruchy kaszlu i nie meczyc tak klatki. no i duuuzo pic ( np. herbatki owocowe z dzikiej rozy czy malinowa) i nawilzac sluzowke.
    zycze duzo zdrowka!
    Pozdrawiamy z Gdyni!
    Aneta, Laurka & Stella

Master Miłośnik Zwierząt Monk's Avatar
    Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Kaszel występuje tez w chorobach układu krązenia, nerwicy...
    Kaszel nocny może być spowodowany zakażeniem wirusowym, bakteryjnym, astmą, w niektórych przypadkach cięższa choroba jak zwłóknienie torbielowate.
    Odradzam Zyrtec , jeżeli masz niskie ciśnienie!!!

Mamy rózne rodzaje kaszlu:
    kaszel suchy- wystepuje w zapaleniu opłucnej, we wczesnym okresie zapalenia oskrzeli, w dychawicy oskrzelowej;
    kaszel krtaniowy- ma ochrypły podżwieki może byc " szczekający"- świadczy o zmianach chorobowych w obrebie krtani;
    kaszel bitonalny wystepuje w zapaleniu krtani, tchawicy, oskrzeli i oskrzelików;
    kaszel wilgotny- zapalenie oskrzeli oraz rozstrzeniami oskrzeli.
    dusznośc wdechowo-wydechową obserwuje się w zapaleniu oskrzeli, chorobach opłucnej, niedodmie , w przypadku ciała obcego w tchawicy i duzym oskrzelu, ucisku z zewnatrz. Choroby układu krązenia , stwierdzenie wady wrodzonej lub nabytej, kardiomiopatii.

Dusznośc może byc napadowa szybko narastająca ( dychawica oskrzelowa, ciało obce w drogach oddechowych , odma, niewydolnośc lewej komory serca) , oraz spoczynkowa i wysiłkowa....
    Sprawdziłaby też poziom cukru we krwii.
    Ale napewno nie zbagatelizowałabym i udała się do lekarza , jeżeli męczy Cie przez dłuższy okres czasu
    http://hodowlanux.pl
    "Co dzień o poranku , mój wierny pies siada w ciszy przy mnie,
    aż dam mu znać lekkim dotykiem, że wiem, a wtedy wybucha radością."
    RABINDRANATH TAGORE, Recovery 14

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Monk, sęk w tym, że Sajko chodzi po lekarzach (patrz wyżej)

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Ja tez chodziłam z córą , bardzo długo ...........

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

A lekarze nie przepisali syropków?

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Monk:

Cytat Napisane przez Sajko
    No właśnie w tym sedno- lekarze niezbyt wiedzą jak mi pomóc. Jedyne rozwiązanie jakie widzą, to jak już sobie tydzień czy 2 pokaszlę dają mi leki na powstrzymanie kaszlu, ale one są silne i niezbyt obojętne dla zdrowia. ?

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

g. umiem czytać .
    Chciałam tylko pomóc , bo miałam taka sytuację z dzieckiem i wyszło- przewód Botala, a były inne wersje -alergia, trzeci migdał ....
    Teraz jest juz po operacji i wszystko okey.

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

Lekarzem nie jestem, ale z tego co sie orientuje, to sajkowy przewód botala juz nie istnieje, obkurczył sie i zamknął. Więć zapewne, jest inna przyczyna tego uporczywego kaszlu.

W Zabrzu robili operacje?To przeszliscie też swoje.Pięknie, że juz wszytko jest dobrze.

Zapisany
    Jan 2003

Domyślnie

jednym zamyka sie , a innym nie , i wcale ta wada nie musi byc wykryta w wieku dzieciecym , w Zabrzu na oddziale leżała kobieta 65 letnia.
    Ja tez nie twierdze ,że Sajko musi mieć jakąs wadę , napisałam wyżej , ze przyczn kaszlu jest mnóstwo, jak widac syropki pomagają tylko chwilowo, a kaszel co jakiś okres czasu występuje...
    A zrobienie badań , czy testów chyba nie zaszkodzi.
    Ja też zjeżdziłam z córka od Krakowa aż po Śląsk lekarzy i diagnoza zawsze była inna- sęk w tym ,że na USG Dopler Kolor bardzo cięzko było wykryc Botala , dopiero w Zabrzu po przeprowadzeniu specjalistycznych badan wiedziałam już na 100%.
    Dałam tylko przykład , że lekarze czasami wystawiaja rózne opinie , bez przeprowadzenia badań , które mogłyby potwierdzić diagnozę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania