Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 18

Domyślnie wzdęty brzuszek u szczeniaka-buldog angielski

hej mam 7 tygodniowego sczeniaka wazy 2,5kg,ostatnio w jego moczu zauwazylismy sladowe ilosci krwi,rowniez jego wydety brzuszek zaniepokoil nas bardzo.Po wizycie u weterynarza krwio mocz ustal ale brzuszek jest wciaz lekko wydety.....Prosze powiedzcie czy to grozne bo jestesmy o niego zaniepokojeni.....

Domyślnie Odp: wzdęty brzuszek u szczeniaka-buldog angielski

Cytat Napisane przez mz08 Zobacz post
    hej mam 7 tygodniowego sczeniaka wazy 2,5kg,ostatnio w jego moczu zauwazylismy sladowe ilosci krwi,rowniez jego wydety brzuszek zaniepokoil nas bardzo.Po wizycie u weterynarza krwio mocz ustal ale brzuszek jest wciaz lekko wydety.....
    Prosze powiedzcie czy to grozne bo jestesmy o niego zaniepokojeni.....
    Pieska powinnien dokladnie przebadac weterynarz, nikt wam nie odpowie na pytanie czy to grozne jesli tak naprawde nie wiadomo z jakiej przyczyny piesek ma ''wzdety'' brzuszek i w jaki sposob jest ''wydety'' i jak to wyglada i czym sie objawia takie ''wydecie'' (czasowe czy caly czas)...

Badanie moczu to podstawa w takiej sytuacji czy maluch mial takie badanie ?

Wzdęcie naszczeście ustalo okazało sie ze mała nie strawila do konca jedzenia i stad pojawil sie krwio mocz.........Zostalam troche zmylona radami hodowcy co to diety ale naszczescie jzu wszytko wraca do normy dziekuje za dobrą rade......

Starszy Miłośnik Zwierząt seniorita's Avatar
    Zapisany
    May 2006

Twój 7 tyg bulgot waży 2,5 kg ? Powinien ważyć min 6kg i więcej.Czy aby na pewno jest w wieku jaki podajesz?

Cytat Napisane przez seniorita Zobacz post
    Twój 7 tyg bulgot waży 2,5 kg ? Powinien ważyć min 6kg i więcej.Czy aby na pewno jest w wieku jaki podajesz?

Tak ma 7 tyg urodzila sie 18.11.2009 ale byla najmiejsza w miocie i teraz goni byla o polowe mniejsza niz jej rodzenstwo wiec akurat to ze odbiega od normy jest w jej przypadku no ze sie wyraze normalne, widze ze jest duzo rozbeirznosci na temat wagi buldoga poniewaz weterynarz stwierdzil ze wazy wrecz za duzo tabele jakie znalazlam wskazuja ze do 7 tyg szczeniak buldoga powinien osiagnac wage 3 o 4 kg........i teraz mam jzu komplenty zamet w glowie hehhehe

Przed kupnem buldoga trzeba bylo najpierw przeczytac ksiazke Kuchlewskiego ''Buldog angielski'' i wogole czegokolwiek sie dowiedziec o tej rasie.Czy to jest buldog z rodowodem?Zmien weterynarza bo co on ci powiedzial o wadze psa tej rasy to normalnie spadlismy z krzesla....W tym wieku 6kg to minimum,poszukaj na jakims innym forum typowo buldozym byla taka tabela wagi specjalnie dla bulgotow.

Witam
    Co do wagi to jeśli waga dorosłej suki powinna wahać się w okolicach 23 kg to jak 7 tygodniowe szczenię może ważyć 6 kg??
    A MZ08 napisał , że suczka była najmniejsza z miotu??
    I nie możemy mierzyć wszystkich szczeniąt jedną miarą

Pozdrawiam

Nasz Guliwer w wieku 8 tygodni i trzech dni wazyl 6,5 kilo,teraz ma prawie 9 m-cy i wazy 27kg,buldog przez pierwsze miesiace potrafi przybierac na wadze nawet 1 kilo tygodniowo.Nie twierdze ze musi wazyc tak samo jak Gulis ,tym bardziej ze to suka ale 2,5kg to stanowczo za malo.

Starszy Miłośnik Zwierząt seniorita's Avatar
    Zapisany
    May 2006

Waga urodzeniowa moich niedawnych szczeniaków wynosiła 390 - 420 gram.Gdy miały 2 tyg kazde ze szczeniąt ważyło ponad 2 kg.W momencie opuszczania domu w wieku 7-8 tyg ważyły 8-9 kg.Teraz szczeniaki w wieku 4 m-cy ważą ok.15 kg.
    Wzorcowa waga suki buldoga to 23-25 kg, ale takie suńki na wystawach to ewenement, z reguły ważą ok 30 kg.

Marcin
    Wg mnie tabela powinna być oddzielna dla psa i suki
    Nawet jesli kierujemy sie podana przez Ciebie dla obu płci to 27kg dla 9 miesięcznego szczeniaka to troche (nawet więcej niż troche ) za dużo
    W przypadku buldogów lepiej wazyc mniej niz wiecej ,chociazby ze wzgledu na stawy...zastanów sie czy nie przekarmiasz psa
    Oczywiście suczka 2,5 kg w wieku 6-7 tygodni to jakiś wybitne maleństwo-bardzo mnie dziwi jej waga

Mój dorosły(3lata) mocnej budowy wazy 29 -gruby nie jest ,ale kondycyjnie bardzo dobrze sobie radzi mysle ze to zasługa braku" dodatkowych" kilogramów

Doskonale wiem ze waga u buldoga jest sprawa wazna i lepiej dla jego zdrowia jest gdy jest chudszy niz gruby.Co mam zrobic zeby Guliwer wazyl mniej?Karmimy go hillsem,dziennie ok350g a powinien 430g(wedlug producenta
    )czasem nawet musimy go mocno zachecac zeby chociaz to zjadl,codziennie ma kilka spacerkow krotkich i jeden ok godziny,nigdy jeszcze nie udalo nam sie go tak zmeczyc zeby ''padl''.Wystarczy spojzec na fotki w temacie ''Guliwer'' i ''Spacerki i przyjaciele Arashi'',doskonale widac na nich ze do grubych buldogow to on nie nalezy.Po prostu po tatusiu ma bardzo mocna budowe.

Sorry ,ze w tym watku ale zdjecia Twojego Guliwera poogladałam i uwazam ,ze jest dość przysadzisty jak na swój wiek
    Szczególnie dobrze widac to na zdjeciu na plazy-mała głowa-jeszcze nie wyrośnieta,cienkie nózki i wielki brzuchol...tatuś moze i mocnej budowy ale "masy " to pewnie nabierał po ukończeniu 1 roku życia
    Moze przestań go zachecac do zjedzenia karmy-pies sam czuje ze ma za dużo "na sobie" ,co do sportów to bieznia niezle sie sprawdza...wsadzasz psa,puszczasz ustroistwo, muzyczka i czekasz pół godziny...pies wybiegany pańciunio odpoczęty-wszyscy zadowoleni.
    Pozdrawiam i zycze owocnego odchudzania

Bieżnia mi nie potrzebna bo wole isc z nim na spacer ktory jest dla nas przyjemnoscia a nie obowiazkiem.Dziwne ale jeszcze nikt nie powiedzial ze Guli jest ''przysadzisty'' raczej ze jest wysoki i dlugi,co do glowy to trudno zeby mial wieksza skoro ma dopiero 9m-cy a z tego co mi wiadomo to glowa u buldoga rosnie ostatnia nawet do trzeciego roku zycia.

A ja sie głowy wcale nie czepiam,jest jaka ma byc,przeciez pisze ze"jeszcze nieurosnieta"
    Ile ma w kłebie?-napisz na watku GULIWER

Cytat Napisane przez agamka Zobacz post
    Moze przestań go zachecac do zjedzenia karmy-pies sam czuje ze ma za dużo "na sobie" ,co do sportów to bieznia niezle sie sprawdza...wsadzasz psa,puszczasz ustroistwo, muzyczka i czekasz pół godziny...pies wybiegany pańciunio odpoczęty-wszyscy zadowoleni.
    Pozdrawiam i zycze owocnego odchudzania
    A czy nie pomyliłaś rasy od kiedy to spacer bulka nalezy zamienić na bieżnie /to nie owczarek niemecki ,anichart/,Ja znam psy które wyglądają na potęzne
    /nie mylić z utuczonym/,żyją długie lata w dobrej kondycji i zdrowiu

Twoja propozycja co do bieżni ,to tak jaby chartowi zaproponować życie psa kanapowego itd
    Gulisia widziałam na wystawia nie na zdjęciach i wierz mi nic mu nie brakuje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni