Serwis o zwierzętach Pupileo.pl

Reklama

Koty   Psy Ogłoszenia Pupileo.pl

Reklama

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 15 z 29

Post CO zrobić gdy pies nie chce jeść?

Mamy problem z naszym psiutem - nie chce jeść suchej karmy, tzn. nie zjada ostatnio pełnej porcji dziennej. Sucha karma "wchodzi" mu tylko wtedy, kiedy jest w niej mięso i to dostatecznie duża ilość, ale w malutkich kawałkach, bo duże skubany wybiera a karmę "omija". Wrzucona do karmy rybka, np: łosoś, czy tuńczyk, też nie działa, same rybki a i owszem z karmą jakoś nie bardzo... Przegłodzenie, tzn. nie dawanie nic innego niż karma nie zdaje egzaminu, bo po jednym dniu niejedzenia, owszem nawet podejdzie do miski i coś tam zje, ale nie wszystko tylko odrobinkę - tak żeby nie burczało w brzucholu Zmiana karmy na inną też niekoniecznie, bo inna jest fajna za pierwszym podejściem, później nasz psiut znów ogłasza strajk głodowy Ktoś ma jakiś pomysł - poproszę... Ps. pies jest energiczny, chętnie się bawi, więc raczej nie jest to jakaś ukryta choroba, no i jest odrobaczony.

Doświadczony Miłośnik Zwierząt
    Zapisany
    Aug 2006

Domyślnie

W jakim wieku jest piesio ?????????
    Piszesz,że dodajesz mięsko do suchej karmy.Spróbuj nie kroić w kawałki,tylko zmielić i wtedy dodać do karmy.Kulki są oblepione w całości i może wtedy zje.Chociaż widziałam różne cwaniaczki.Moja suńcia jak była malutka ,to oblizywała mięsko z kulek.Mięsko zjadała,a kulki wypluwała.Musiałam więc zacząć karmić ją inaczej.Zaczęłam gotować.Zmielona wołowina,albo konina,albo baranina + ryż + wszystkie warzywka i wtedy wchodziło.Trzeba metodą prób i błędów.Moje MN ,to z natury niejadki.Trzeba dużo się nagimnastykować.Chociaż mam w tej chwili 2 malce ( jeden 7-em m-cy ,druga 9-ć tygodni ) i takich żarłoków nie widziałam.Wchodzi dosłownie wszystko i wszystko jest pycha,byle dużo.Muszę bardzo uważać,żeby ich nie przetuczyć.Życzę powodzenia i pozdrawiam

Super Miłośnik Zwierząt ALVARO's Avatar
    Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

Ja zauważyłam jeszcze co innego pies ktróy od małego jest przyzwyczajony do nie monotonnej diety jada o wiele lepiej i mniej wybrzydza . Tak szczerze to ja też bym nie chciała jeść suchej karmy i u mnie się nie sprawdziła jak Alvaro był mały to potrafił nie jeść nic nawet udawałam że ja ją jem przy stole i dawałam mu po kilka kulek potem się wkurzyłam i zaczęłam gotować teraz nie mam żadnych problemów nawet suchą nie raz zjedzą z apetytem . Raz w tygodniu dodaję też ząbek czosnku do mięsa ponoć wpływa na apetyt moje też już się wycwaniły i wolą jak najwięcej mięsa więc wypełniacz często zmieniamy wiele też napewno daje konkurencja przy miskach A pozatym to jedzą prawie wszystko ryż kasze makaron z mięs: wolowina koniana ( mąż daje bo ja nie dotknę akurat tego mięsa choć wiem że jest najzdrowsze dlatego się przełamałam by je dawać psom, szyje indycze od czasy do czasu serduszka i wątróbki drobiowe ale to już rzadko a witaminki to marchew len buraczki czasami trochę pietruszki ..... oprócz tego każdy ma przydział dzienny n jeden duży kefir z platkami

Domyślnie

Argos ma 7 miesięcy (za niedługo , i właściwie od początku mieliśmy problemy z jedzeniem. Nie chciał jeść Acany, więc gotowałam rosołki, z mięskiem, warzywkami i czasem ryżykiem, dorzucałam Acanę i jakoś przechodziło. Uwielbiał, jogurty i sery, twaróg z żółtkiem - dałby się za to pokroić, same warzywka owszem... tylko wtedy kiedy widział, że są z mojego talerza - inaczej nie i już! Zmieniliśmy karmę na Royala, najpierw kupowaliśmy małe 1kg opakowania, w razie gdyby się znudził, łatwiej zmienić na coś innego, próbowaliśmy też innych karm - średnio mu wchodzą najlepiej Royal. A teraz od jakiegoś tygodnia, to już ręce mi opadają ... karmę z mięsem mielonym przerabiałam, albo całość ma gdzieś, albo sobie wylizuje karmę z jogurtem podobnie, sam jogurt ... kiedyś sprzedałby za niego duszę teraz ... robi, kilka podejść do miski, chodzi dookoła, wącha, liczy na cudowne przemienienie w mięso, w końcu kapituluje i zjada - ale już bez takiego entuzjazmu jak kiedyś. Generalnie nowość dorzucona do karmy wraz z karmą - przechodzi, tylko raz góra dwa razy, a później
    psiut kręci nosem. Brakuje mi pomysłów, szczerze mówiąc na jego menu i mam wyrzuty sumienia, że może jest zbyt chudy...

Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

Ogólnie psy w tym wieku są chude co jest dziwne nasza Szila wygląda jakby była dużo grubsza od Coco a waga mówi co innego chociaż Coco wygląda na ogromnego chudzielca Nasz Alvaro też był chudziutki w tym wieku ale byl bardzo puchaty i nie było tego widać Coco tego puchu nie ma i już niestety widać nagą prawdęmało tego nasz pies bardzo długo rósl w góre i masy zaczął tak naprawdę napierać dopiero po skończeniu 12 miesiąca tym się nie mart że jest chudawy jak się denerwujesz możesz zbadać mu krew czy wszysko o.k.:

alvaro ^ miesięcy sama prawda po wyjściu z wodu:
    I zdjęcie wczorajsze 15 miesięcy:

Sama sobie takie zestawienie wczoraj robiłam zastanawiając się czy moja Coco też taki chudeusz zostanie i te zdjęcia mnie bardzo pcieszyly

Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

nie mam niestety aktualnego zdjęcia psa z wody ale widziałam go po kąpieli i wierzmi że różnica jest prawie rónie powalająca

Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

a i jeszcze jedno najlepszym sposobem na tadka nie jadka jest konkurent u nas ciągle konkurencji przybywa i wszyscy jedzą coraz lepiej a jakbyć chciala psa który je dużo i nie wybrzydza nic a nic nawet sam makaron wciąga w ilościach jakich tylko chcesz to mam akurat takiego jednego gagatka na zbyciu zapeniam cię że on doceni wszystko mąz już się zaczął zastanawiać gdzie ten Benek to wszystko mieści jest naszym nadwornym okurzaczem i z myciem misek też nie ma problemu nie mówiąc że ziarenko ryżu nie zostało wyrzucone od kiedy jest u nas

Domyślnie

Cytat Napisane przez ALVARO Zobacz post
    a i jeszcze jedno najlepszym sposobem na tadka nie jadka jest konkurent u nas ciągle konkurencji przybywa i wszyscy jedzą coraz lepiej a jakbyć chciala psa który je dużo i nie wybrzydza nic a nic nawet sam makaron wciąga w ilościach jakich tylko chcesz to mam akurat takiego jednego gagatka na zbyciu zapeniam cię że on doceni wszystko mąz już się zaczął zastanawiać gdzie ten Benek to wszystko mieści jest naszym nadwornym okurzaczem i z myciem misek też nie ma problemu nie mówiąc że ziarenko ryżu nie zostało wyrzucone od kiedy jest u nas
    Ja się właśnie naoglądałam zdjęć Waszych psiutów i dlatego zamartwiam się, że Argos jest zbyt chudy!!!!
    A Benio podoba mi się i to bardzo, a jeszcze jak wyczytałam, że nastąpiło "cudowne przemienienie" i jest super grzeczny to...a myślimy o towarzystwie dla Argosa, tylko na razie z braku ogrodzenia Argos, kiedy jesteśmy w pracy zostaje sam w domu. Jest bardzo grzeczny, ale gdyby miał towarzystwo, jego grzeczność mogłaby się szybko skończyć wolę nie ryzykować...
    Ps. próbuję wstawić jego zdjęcia na forum i nie udaje mi się...ale może to i lepiej, przy Twoich psiutach wyglądałby chudzieńko...

Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

Nasz Benio niestety nie nadaję się raczej do trzymania w domu jest też już psem w średnim wieku co oznacza że ma już swoje upodobania i przywileje w domu cięzko prawdopodobnie byłoby z utrzymaniem czystości ale jeżeli twój psiak jest towarzyski zastanowiłabym się nad Miltonem to piękny pies a potrzebuje dobrego domku i ciepełka i młody więc panowie powinni się dogadać ale zanim wezimiesz drugiego pieska musisz się dobrze zastanowić czy nie będziesz miala ochoty na posiadanie suczki niestety w takich dezyzjach trzeba wybiegać myślami daleko do przodu

Domyślnie

oj wybiegam wybiegam tymi myślami ... dlatego tak długo trwa podejmowanie decyzji, bo pies musi mieć dobre warunki, Argos jest przyzwyczajony do przebywania sam w domu kilka godzin "siła wyższa" ( to że jest sam nie znaczy, że jest gdzieś zamknięty, do "dyspozycji" ma kilka pomieszczeń ale i tak większość czasu przesypia pod kominkiem). Myślę że na wiosnę się ogrodzimy - będzie sam biegał po podwórku - pewnie będzie bardziej zadowolony. Wtedy wrócimy do tematu . Sugerowano nam, żeby to była suczka, więc jeśli będzie taka możliwość może być np: z adopcji nierodowodowa ale wysterylizowana - wiadomo dlaczego. Teraz póki co, ogrodzenia, brak Argos jest jedynakiem , i chyba sama będę musiała "robić" za konkurencję do jego miski

Czeka w systemie na potwierdzenie emaila
    Zapisany
    Apr 2007

Domyślnie

Alvaro ma rację - konkurencja poprawia apetyt

Moja czrna niby-leonka była niejadkiem również i konkurencja jej tylko troszke poprawiła apetyt. Natomiast odkąd nie siedzi w domu, tylko na dworze cały dzień - zjada wszystko jak leci , więc płot może pomóc (to ciężka praca - obszekiwanie wszystkich i trzeba dużo jeść po pracowitym dniu )
    Dodam, że jej niejadkowość nijak nie wpłynęła negatywnie na jej rozwój nie martw się

No i nie zostawiaj psu pełnej miski

Domyślnie

przede wszystkim to ja bym psa zbadala -na watrobe,trzustke,nerki...Jesli wyniki wyszlyby dobrze to bym sie nie przejmowala -ja tez mam w domu niejadka-Gale..Ona je co drugi dzien -i to nad miesem sie tak modli ,o suchym to wogole mozna zapomniec zeby zjadla -ma tak od malego..Tez byla zawsze chuda -zreszta u mnie wszystkie psy sa chude ale ona w porownaniu do reszty najsmuklejsza a wazy calkiem sporo ,z wiekiem spotezniala a ja wychodze z zalozenia ze szczuply pies=zdrowy pies .Argos jest mlodziutki i dla niego lepiej zeby byl szczuply -zdazy nabrac masy,a zdrowy pies sam z siebie sie nie zaglodzi -dlatego najpierw badania ...No i zabierac miske po najpozniej 30 minutach od podania-jak nie zje-jego strata ,leony to inteligentne bestyjki jak zobacza ze ich wybrzydzanie daje skutek w coraz lepszych kaskach -to juz im to wybrzydzanie zostaje-wiem po moim Dalim,bo cudowalam zeby jadl i do dzis wszystko w zabki kluje

nowy nr gg 7942502

Domyślnie

Ula widać, że braciszki Amiś też jak tylko może to będzie wybrzydzał i nie jadł Teraz właśnie próbuję mu wcisnąć śniadanie i nic Same mięsko zżera, a chrupki? Phi.... pojedyncze jak mu wpadną do pyszczka

I niestety też mam wyrzuty, że jest za chudy Jak słyszę jak Al junior rośnie... Ula ile waży Wasz Argosik?

A zdjęcia wstaw, dawno go nie widziałam Pokaż jak rośnie

Nowe zdjęcia na stronie! Zapraszamy

Domyślnie

Cytat Napisane przez UlaLeo Zobacz post
    Argos ma 7 miesięcy (za niedługo
    Ula chyba coś Ci się pokręciło Za niedługo miśki będą miały 8 miesięcy

Nowe zdjęcia na stronie! Zapraszamy

Zapisany
    Jun 2007

Domyślnie

Ogólnie rzecz biorąc w skrajnych przypadkach można wyróżnić dwa typy Leonów mocne i duże i smukłe mniejsze lub większe już po kilkumiesięcznym szczenięciu ,można ocenić jaki mniej więcej będzie ja gustuję akurat w mocnych gdzie samiec powinien być i mocny i wysoki suka mocna i tak jak mniej mocna suka nikogo nie załamie bo wybierze do niej masywnego samca tak z drobnym samcem jest już problem bo w 90 procentach zauważyłam że hodowle polskie i zagraniczne opierają swoje krycia na mocnych dużych samcach i dzięki Bogu bo inaczej zostały by nam same typy sportowe które są tak samo kochane ale raczej zachwycają mniejszą ilość osób i 90 procent wybierających Leona na swego towarzysza zachwyca się właśnie jego gabarytami i potęgą a nie smukłą i elegancką sylwetką ….

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania